Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2014. Március 20. 15:41, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Olaj folyt egy patakba Sopron közelében

Olaj folyt egy patakba Sopron közelében

Olaj került egy patakba a Sopronhoz közeli Ágfalván - tette közzé honlapján a katasztrófavédelem csütörtök délután.

A katasztrófavédelem, a Fertő-Hanság Nemzeti Park munkatársaival együttműködve, mintegy másfél kilométer hosszan gátakkal zárta el a szennyeződés útját.
Közölték: a környéken lakókat nem veszélyezteti az eset, a szennyeződés pedig a patak felszínéről folyamatosan szívódik fel és tűnik el.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 07:06, csütörtök | Helyi

Életet mentett Csornán a szén-monoxid-érzékelő

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő kedd délután Csornán, egy Hunyadi utcai családi házban. A tűzoltók kimentek, és kiderült, hogy valóban mérgező gáz terjeng a légtérben.

2026. Március 11. 08:25, szerda | Helyi

Ezek a széchenyis hallgatók ötletei a Káptalan-dombra

Közös projekt indult a Győri Egyházmegye és Széchenyi István Egyetem között, a győri hallgatók dolgozták ki ötleteket a győri Káptalandomb megújítására.

2026. Március 11. 08:07, szerda | Helyi

Utak, fejlesztések Szabadhegyen

Lakossági fórumon ismertette az önkormányzat a Győr-Szabadhegyen, a Verebes József utcától délkeletre fekvő tervezett lakóövezet fejlesztésének aktuális állását.

2026. Március 11. 07:05, szerda | Helyi

Rongálás a Széchenyi téren

Újabb rongálásról érkezett bejelentés Győrben. Ezúttal a barokk belváros egyik jelképe, a Széchenyi téren álló Mária-oszlop vált vandálok célpontjává.