Hírek
2013. Szeptember 25. 12:39, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Orgonát kap a győri Richter Terem

Orgonát kap a Győri Filharmonikus Zenekarnak otthont adó Richter Terem; várhatóan már a 2014-es évad kezdetén megszólalhat a hangszer, amelyre külön programsorozatot is alapoznak - közölte az MTI-vel Fűke Géza igazgató.
Emlékeztetett arra: két éve szállították vissza Budapestre a Liszt Ferenc Zeneakadémia csaknem fél évszázada szétszerelt, részben a győri városháza dísztermébe beépített orgonájának darabjait; az akkori megállapodás szerint e helyett kap egy teljes hangszert a város.
Mint mondta, szóba került, hogy az egyetem zeneművészeti karának épületében, a felújított egykori zsinagógában állítsák fel az eszközt, de erre végül az örökségvédelmi kifogások miatt nem volt lehetőség. Így esett a választás a belvárosi koncertteremre.
Fűke Géza jelezte: egy százmilliós értékű, a németországi Würzburgban már három évtizedig használt orgonát kapnak, amelynek elhelyezéséhez át is kell építeni az amúgy is felújítás alatt álló termet.
Megemlítette: idén nyáron már megújult a Richter Terem nézőtere, erre több mint 50 millió forintot fordított a város. A következő lépés a színpad újjávarázsolása lesz, ennek során pedig már úgy terveznek, hogy beférjen az orgona. Például eltűnik a színpad mögötti, a légtechnika miatt szükséges, ám a mély hangok egy részét elnyelő rácsfal.
Fűke Géza megjegyezte: az új hangszerrel a már rendszeres zongora hangversenyek mellett orgonakoncerteket is rendezhetnek a félezres közönség befogadására alkalmas győri teremben.
Mint arról az MTI akkor beszámolt, 2011 októberében szállították vissza az 1973-ben Győrbe érkezett orgonarészeket. Lakatos Gergely, a Liszt Ferenc Zeneakadémia főmérnöke akkor elmondta: az 1907-ben épült hangszert 1967-ben lebontották és az első tervek szerint Debrecenbe került volna. Mivel azonban ez az elképzelés meghiúsult, darabjainak több mint negyven százalékát Győrbe szállították, a többi darabot három-négy város között osztották el.
Kép:www.gyfz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 18. 09:12, kedd | Helyi
Már elérhetők az adóbevallási tervezetek
A dokumentumokat több mint 5 millió 600 ezer adózónak készítette el a NAV. A tervezetet Ügyfélkapu+ vagy DÁP regisztrációval az eSZJA-oldalon lehet ellenőrizni, jóváhagyni.
2025. Március 18. 08:06, kedd | Helyi
Eredményt hoz a zéró tolerancia
Már több mint ötszáz kábítószerkereskedőt, vagy fogyasztót fogtak el a dílerek elleni országos hajtóvadászat kezdete óta.
2025. Március 18. 07:08, kedd | Helyi
Egy órával korábban lesz az ETO-Szeged
Megváltozott az ETO University Handball Team – OTP Bank-Pick Szeged elleni hazai találkozó kezdési időpontja. Az Audi Aréna Győrben rendezendő találkozó az eredeti időponthoz képest egy órával korábban kezdődik.
2025. Március 17. 09:14, hétfő | Helyi
Bábolnának nem volt sok választása
„Jó pár ember sokat dolgozott azért, hogy ne ide kerüljenek Kisbajcsról az állattetemek, de 50-80 kilométeres körzetben ez volt az egyetlen lehetőség”