Hírek
2021. Május 24. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Orosz tankokat és páncélozott járműveket kapott Szerbia
Oroszország katonai-műszaki segítségnyújtás keretében korszerűsített T-72MS harckocsikat és BRDM-2MS páncélozott felderítő és járőröző járműveket szállított le Szerbiának - közölték vasárnap orosz hírügynökségek.
Nisben adták át ünnepélyes keretek között a haditechnikát a szerb hadsereg 3. gépesített dandárjának, jelen volt Alekszandr Fomin és Nyikolaj Pankov orosz védelmi miniszterhelyettes, valamint Nebojsa Stefanovic szerb miniszterelnök-helyettes, védelmi miniszter, Milan Mojsilovic vezérkari főnök és a szerb hadsereg legfelsőbb katonai vezetése.
A Rosszija 24 hírtelevízió szerint 30 tankot és 30 páncélozott járművet kapott Szerbia. Stefanovic az átadáson azt mondta, hogy az adományozott haditechnika értéke mintegy 75 millió euró.
Fomin arról biztosította a szerb felet, hogy Moszkva továbbra is fejleszteni és erősíteni fogja a kétoldalú kapcsolatokat, és minden lehetséges segítséget megad a szerb fegyveres erők modernizálásához. Csütörtökön egyébként orosz-szerb terrorellenes gyakorlat kezdődött Szerbiában, amely kedden ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

