Hírek
2018. Február 07. 16:25, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Országszerte több az influenzás, megduplázódott az intenzíven lévők száma
Az ország valamennyi közigazgatási területén egyre gyakrabban fordulnak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, az intenzív ellátást igénylők száma csaknem megduplázódott az előző héthez viszonyítva
- olvasható az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kórházhigiénés és Járványügyi Felügyeleti Főosztályának legfrissebb, szerdai jelentésében.
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint január 29. és február 4. között az országban 47 800 beteg fordult influenzás tünetekkel orvoshoz az előző heti 31 330 emberrel szemben.
Az ország közigazgatási területei között továbbra is nagy különbség tapasztalható. A 100 ezer lakosra jutó orvoshoz fordult betegek száma Fejér megyében, a fővárosban és Pest megyében volt a legmagasabb, Vas, Nógrád és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében pedig a legalacsonyabb. Emellett Csongrád, Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna és Zala megye kivételével valamennyi területen diagnosztizáltak laboratóriumi vizsgálattal igazolt influenzavírus okozta megbetegedést.
Az elmúlt héthez hasonlóan a leggyakrabban óvodás és általános iskolás korú gyermekek betegedtek meg. Influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról az 5. héten hat jelentés érkezett - a fővárosból kettő, valamint Heves, Komárom-Esztergom és Veszprém megyéből. A járványok három óvodát, két általános iskolát és egy egészségügyi intézményt érintettek.
A kórházi jelentőszolgálat adatai szerint - az előző héthez viszonyítva - csaknem 60 százalékkal nőtt a kórházi ápolást igénylők száma. A kórházba utalt betegek csaknem 39 százaléka gyermek volt, mintegy 34 százalékuk a 65 éven felüliek korcsoportjába tartozott. Az előző heti 27-hez képest a múlt héten 44 új beteg részesült intenzív ellátásban, a gépi lélegeztetést igénylő új betegek száma a 4. hetihez képest megduplázódott (38). Az intenzív ellátást igénylő betegek - egy kivétellel - felnőttek.
A megbetegedések többségéért az influenza B vírusa a felelős - olvasható az Emmi jelentésében.
Országszerte egyre több intézményben rendelnek el részleges vagy teljes látogatási tilalmat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
