Hírek
2020. Március 24. 15:21, kedd | Külföld
Orvosi eszközökre indít gyűjtést a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség
Országunk egészségügyi viszonyai mellett a koronavírus-fertőzés elterjedése közösségünkre nézve nagy veszélyt jelent.
A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség közleményében beszámolt róla, hogy tudják, hogy jelenleg az alapvető egészségügyi feltételek sem biztosítottak: nincs felszerelés, nincs gyógyszer, nincs maszk, s nincs elegendő lélegeztetőgép sem.
Épp ezért úgy döntöttek, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek annak érdekében, hogy elősegítsék a szükséges orvosi felszerelések biztosítását.
Gyűjtést szerveznek az elengedhetetlenül szükséges orvosi eszközök beszerzésére, többek között az egészségügyi dolgozók és a lakosság számára elengedhetetlen védőeszközök vásárlására.
Aki szeretne felajánlást tenni, az a következő számlaszámra utalhat:
БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД “КМКС”
Ід. код: 37231043.
IBAN: UA193005280000026006501351351.
Добровільні пожертвування.
Tel.: 00 380 312 61-32-54
Valutás bankszámlaszám (HUF, EUR, USD):
Beneficiary: BLAGODIINYI FOND KMKS
5 Pravoslav emb., Uzhgorod, 88000, Ukraine
IBAN: UA193005280000026006501351351
Beneficiary’s bank: OTP Bank JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033, Ukraine
SWIFT code: OTPVUAUK
Átutalás közleménye: Önkéntes adomány. / Voluntary donation.
Forrás: hirado.hu
Kép: kmksz.com.ua
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
