Hírek
2011. Október 05. 07:20, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Osztrák-magyar energiahatékonysági tanácsadó létesül uniós forrásból
Közösen épít ki energiahatékonysági tanácsadó hálózatot a nyugat-dunántúli térségben a bécsi és a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.
Az ausztriai Energiagazdálkodási Intézet, valamint a Centrope közép-európai régiót Magyarországon képviselő Ceurina Kft. A 2014 február végéig tartó Energiahatékonysági Szolgáltató Iroda kezdeményezés az AT-HU osztrák-magyar határ menti együttműködés részeként valósul meg. A program megvalósítását az unió csaknem 500 ezer euróval támogatja.
Szokolay Örs, a Ceurina ügyvezetője elmondta: a kezdeményezés több mint két éve alatt az osztrák szakemberek legalább húsz, elsősorban épületgépész végzettségű nyugat-dunántúli tanácsadót képeznek majd ki magyarországi és ausztriai helyszíneken. Az önálló munkához szükséges ismeretek elsajátítását követően a kiképzett energiahatékonysági tanácsadók két-három (az önkormányzatok számára ingyenes) feladat megvalósításában bizonyítják majd szakértelmüket: új és már működő közintézmények energiatakarékos üzemeltetésére dolgoznak majd ki konkrét, számításokkal megalapozott, gyorsan megtérülő megoldásokat.
Az összefogás résztvevői azt remélik a kezdeményezéstől, hogy a közintézmények mellett gazdasági vállalkozások is nagy számban veszik majd igénybe a 2014-től minden szereplő számára elérhető szolgáltatást, így a térségben a most még nagymértékben tapasztalható energiapazarlás pár éven belül látványosan csökken.
A bevezetendő modell mintája ÖkoBusinessPlan néven tíz éve működik sikeresen Bécsben. A szervezett tudatformálás eredményeként az osztrák fővárosban az új beruházások többsége már a leghatékonyabb energiahasználatot szavatoló műszaki megoldásokkkal valósul meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
