2024. május 14, kedd - Bonifác

2019. Július 24. 06:00, szerda | Sport

Öt érmet nyertek a magyar sportolók kedden Bakuban az EYOF-on

Öt érmet nyertek a magyar sportolók a Bakuban zajló 15. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) keddi versenynapján.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) honlapjának beszámolója szerint 100 méteres hátúszásban Kós Hubert, 1500 méter gyorson pedig Betlehem Dávid második lett. Az atléták közül Pap Márk 110 méteres gátfutásban harmadikként ért célba, a birkózóknál pedig Vizi Flóra az 53, Szenttamási Róza pedig az 57 kilogrammos súlycsoportban nyert bronzot, így a magyar küldöttség három nap után már nyolc érmet gyűjtött az azeri fővárosban.

A leány kézilabda-válogatott kedden 47-23-re legyőzte Azerbajdzsánt, a leány kosárlabdacsapat viszont 75-63-ra kikapott Csehországtól. A vasárnapig tartó 15. nyári EYOF-on mintegy ötven európai nemzet 14-18 éves sportolói vesznek részt, a magyar csapatot 88 fő alkotja.

Forrás: origo.hu

Fotó: Mudra László