Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2024. Február 07. 09:13, szerda | Helyi

Öt győri kosaras az olimpiai selejtező keretében!

Öt győri kosaras az olimpiai selejtező keretében!

Csütörtöktől vasárnapi rendezik a női kosárlabda olimpiai selejtezőt Sopronban.

A magyar válogatott az első napon Kanadával, pénteken Japánnal, vasárnap pedig Spanyolországgal mérkőzik. A négy fős csoportból három is kijut a párizsi ötkarikás játékokra. A mieink bizakodóak, hogy az Európa-bajnokságon elért negyedik helyezés után újabb bravúrt érhetnek el.

Székely Norbert szövetségi kapitány keretében a Serco Uni-Győr csapatából öt játékos – Dombai Réka, Dubei Debora, Cyesha Goree, Ruff-Nagy Dóra és Török Ágnes – szerepel, de a stáb tagja Cziczás László másodedző, Burdi Szabolcs fizioterapeuta és dr. Alföldi Zoltán pszichológus.

A gyorikosar.hu Ruff-Nagy Dórát kérdezte a várakozásairól

"Mindhárom válogatottat kemény ellenfélnek tartom. Mindegyik mérkőzés más-más lesz. Úgy vélem, bármelyik válogatott ellen lehet esélyünk főleg mivel hazai pályán játszunk. Talán a spanyolok játékstílusa fekszik a legjobban nekünk, és igaz, csak felkészülési mérkőzés volt tavaly velük itt Sopronban, de meg tudtuk verni őket. A hazai pálya egyértelműen előnyt jelenthet, mindenki nagyon várja már a mérkőzéseket. Ami hatalmas erősségünk, hogy már több éve együtt játszunk. Sokan klubszinten is egy csapatból jöttünk, nem mellesleg szinte kiskorunk óta ismerjük egymást. Ezáltal olyan kötődés, kohézió alakult ki, hogy egymásért tűzbe mennénk, és ez mindenképpen plusz erőt adhat, átlendítheti a csapatot a nehezebb periódusokon. Nyilván kisgyerekként, amikor elkezdtem kosarazni, csak álmodtam róla, milyen jó lenne ott lenni a nagyok között. Nem gondoltam volna, hogy valaha is lesz ilyen esély, bár titkon mégis reméltem, hogy ez az álom egyszer eljön. És az hogy ennek a kapujában állunk és egy győzelem választ el attól bennünket, hogy ott legyünk, leírhatatlan érzés."

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.