Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2022. Szeptember 07. 09:16, szerda | Helyi

Öt új bemutatóval várják a közönséget a Vaskakasnál

Öt új bemutatóval várják a közönséget a Vaskakasnál

Szeptember 5-én nyitotta meg a 2022/23-as évadát a győri Vaskakas Bábszínház. Idén 5 új bemutatóval készül a társulat, három játszóhelyen és számos külső helyszínen, külföldi meghívásnak is eleget téve.

A több mint 400 főt befogadó Vaskakas Bábszínház Bartók terme az idei évadban két bemutatóval várja a közönséget. A két nagytermi premier keretbe foglalja az évadot, az első vasárnapi matiné a Csipkerózsika című előadás bemutatója, a színházi évadot pedig Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi története zárja.

A kamarateremben szintén két új előadást mutatnak be az idén. Decembertől a nagysikerű Emlékfoltozók után újra Máté Angi meséket tűz műsorára a Vaskakas Bábszínház. Az Erdélyben élő kiváló írónő Volt egyszer egy című kötetének három meséje kerül elő Bánky Sára és Ragán Edit, a társulat színművészeinek bőröndjeiből. Varjas Zsófia számtalan kofferbe álmodta meg a történetek szereplőit. A mikrovilágot Bartal Kiss Rita rendező állítja színpadra, Volt egyszer egy kert címmel. 2023 márciusában a Gyigyimóka, avagy mese a meséről című darab premierje hívja közönségét a Vaskakas Bábszínház kamaratermébe. A szintén Bartal Kiss Rita által rendezett és tervezett bábos előadás számos nép tréfás népmesét kelt életre sok-sok humorral. A szövegkönyvért Markó Róbert, míg a zenéért Rab Viki, a bábszínház zenei vezetője a felelős. Garantált jókedv a 4 év felettiek számára!

A Vaskakas a 2008/2009-es évad óta játszik a 0-4 éves korosztálynak. Az Aprók Színháza október 1-én Kocsis Rozi (Blattner Géza-díjas) Ki lakik az asztal alatt? című előadásával hívja játszani bunkijába az asztal alattiak népét.

A külföldi turnénk szintén a legkisebbeknek szól. A Vaskakas Bábszínház 2018-tól részt vesz a Cseperedő Programban, melynek keretében Aprók Színházi előadásokkal utaznak felvidéki óvodákba és bölcsődékbe.

Három színművésszel bővül a Vaskakas Bábszínház csapata. A széttáncolt cipellők Höcögőjeként, vendégművészként már megismert Bánky Sárát; Dunai Júliát, a Pom Pom meséinek új főszereplőjét, Picúrt; valamint a kaposvári egyetem végzős hallgatóját, Urszinyi Ádámot köszönthetik a Vaskakas Társulatában.

Az évadról minden résztet itt érhető el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.