Hírek
2026. Január 25. 08:40, vasárnap |
Életmód
Forrás: MTI
Otthon Centrum: mérséklődhet a lakóingatlanok drágulási üteme
A lakóingatlanok ára idén sem fog jelentősen csökkenni, de a lakásépítések felfutása miatt a drágulás üteme mérséklődhet az Otthon Centrum várakozása szerint.
Az ingatlanközvetítő cég MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében Kosztolánczy György vezérigazgató kifejti, hogy a kínálat bővülése mellett a kereslet is élénkülhet a lakáspiacon, amit az is jelez, hogy a lakosság gazdaságra vonatkozó várakozásai már ősz óta javulnak, és a bizakodó hangulat támogatóan hathat a lakáspiaci keresletre is.
Hozzátette, hogy
az idén tavaszra kiírt országgyűlési választás is sokakat fog arra ösztönözni, hogy éljenek a jelenleg kínálkozó lehetőségekkel, s akár saját célra, akár megtakarításaikat mozgósítva, befektetési céllal vásároljanak.
A közlemény szerint a lakóingatlan-beruházások elsősorban Budapesten és a nagyobb megyeszékhelyeken enyhíthetik a keresleti nyomást, bár az érdeklődés ezeken a településeken a legjelentősebb, tehát az árakat aligha mérsékli az új lakások átadása.
Tavaly 150-160 ezresre becsülhető tranzakciószámmal erős évet zárt az ingatlanpiac, a télre jellemző nyugodtabb időszak után idén tavasszal ismét élénkülő keresletre lehet számítani az Otthon Centrum szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 14:00, szombat | Életmód
Megkezdődött a balatoni kompkikötők felújítása, a közlekedés zavartalan
Megkezdődött a balatoni kompkikötők komplex felújítása, a 6 milliárd forint hazai forrásból 2027 végéig elkészülő kiemelt állami beruházás munkálatai alatt a kompközlekedés zavartalan
2026. Június 05. 12:00, péntek | Életmód
Európa egyik legnagyobb civil dróngyártó központja jöhet létre Szentendrén
Európa egyik legnagyobb civil dróngyártó központját alapozza meg az ABZ Innovation Kft. Szentendrén mintegy 2,7 milliárd forintos beruházással - mondta az ABZ Drone Kft. ügyvezetője.
2026. Június 04. 16:00, csütörtök | Életmód
Zorán: ötven éve szólóban, ritkaságok lemezen
Ötven évvel ezelőtt írt először dalokat Zoránnak Presser Gábor, gyakorlatilag ezzel indult a népszerű előadó szólópályafutása.
2026. Június 03. 12:00, szerda | Életmód
Javaslatcsomagot készített a KATA újraszabályozására az MKIK
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elkészítette és elküldte a Pénzügyminisztérium részére a KATA (kisadózó vállalkozások tételes adója) lehetséges újraszabályozásával kapcsolatos szakmai vitaanyagát -
