Hírek
2016. Június 30. 14:40, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Óvatosan kétkeréken!
A Soproni Rendőrkapitányság a motorozás veszélyeire hívja fel a figyelmet.
Kópházáról Harka irányába közlekedett 2016. június 28-án 17 óra 20 perckor Honda típusú motorkerékpárjával egy 33 éves csabrendenki férfi. Haladása során nem az út vonalvezetésének megfelelően választotta meg a járműve sebességét, aminek következtében egy jobbra ívelésű kanyarban - a haladási irányát tekintve - bal oldalon lehaladt az úttestről és az ott található villamos kapcsolószekrénynek ütközött. A baleset következtében a férfi súlyos sérüléseket szenvedett.


Az elmúlt napokban a kétkerekűekkel történt balesetek miatt a Soproni Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a motorozás veszélyeire hívja fel a figyelmet.
- A balesetek megelőzéséhez néhány alapvető szabályt be kell tartani. Ezek közül is első helyen a sebesség megfelelő megválasztása áll.
- A baleseti okok között előkelő helyen szerepel a szabálytalan irányváltoztatás, haladás, kanyarodás és előzés.
- A kétkerekű motoros járművel, valamint kerékpárral közlekedők baleseti kockázata átlag feletti, mivel őket nem védik olyan biztonsági megoldások, mint a gépjárművezetőket, így közlekedési baleset esetén testük közvetlen fizikai behatásoknak van kitéve.
- A motorkerékpárosok testi épségének megóvásában nagy szerepe van a megfelelő védőruházat és bukósisak kiválasztásának. A kánikulai időjárásban többen nem veszik fel a megfelelő védőruházatot, azonban az motorozáskor a nyári forróságban is elengedhetetlenül szükséges. Egy-egy hosszú úton akár többször álljanak meg, könnyítsenek a ruházaton, frissítsék fel magunk, de amikor újra motorra ülnek, vegyék fel a védőfelszereléseket!
- A gépkocsivezetők mellett a motorosok is sokat tehetnek azért, hogy ne váljanak baleset részesévé, illetve áldozatává. A láthatóság, észlelhetőség biztosítása, a kiszámíthatóság, a KRESZ előírások betartása mind-mind fontos láncszeme a biztonságuknak.
A Soproni Rendőrkapitányság Közlekedési Osztálya arra kéri a járművezetőket, hogy a balesetek elkerülése érdekében körültekintően vegyenek részt a közlekedésben és fokozottan tartsák be a közúti közlekedés szabályait! Ittasan soha ne vezessenek! A motorkerékpárral közlekedők a meleg időjárás ellenére is minden esetben viseljék a megfelelő védőruházatot!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.

