Hírek
2012. Június 20. 11:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Pakson lép fel a világhírű svájci hegedűművész, Alexandre Dubach
Egy országos vonóskurzus keretében lép fel a paksi evangélikus templomban Alexandre Dubach világhírű svájci hegedűművész június 27-én - közölte Simon Péter az MTI-vel.
A Pro Artis Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (AMI) igazgatója azt mondta, hogy mivel Dubach még nem koncertezett Magyarországon, zenei berkekben szenzációként emlegetik paksi előadását. A hegedűművészt a kor legnagyobb muzsikusai - Nathan Milstein, Yehudi Menuhin, Salvatore Accardo - tanították. Pakson Paganini 24 capriccióját adja elő egy 18. századi mesterhegedűn június 27-én este 19 órakor az evangélikus templomban. A paksi születésű hegedűművésszel Földesi Lajos, a Zeneakadémia docense hozta létre ezt a kapcsolatot jegyezte meg az intézményvezető, aki arról is beszámolt, hogy a vonóstábort első ízben rendezik meg. Itt a közép- és főiskolás korosztály vesz részt az ország egész területéről. A fiatal muzsikusok a Zeneakadémia tanárai segítségével mélyíthetik el tudásukat. Az iskola ezen a nyáron még két országos tábort rendez - mondta el az MTI-nek Simon Péter. Az egyik, egy rudimental technikára épülő dobtábor már elkezdődött. A kurzust a módszer hazai meghonosítója, Köte Zoltán vezeti, de a gyerekeket nemcsak ő, hanem összesen hat nemzetközi hírű tanár oktatja. Az igazgató kiemelte Tömösközi László Fischer Annie-díjas marimbaművészt, aki a tavalyi dobtábor záró alkalmán mutatkozott be a paksi közönség előtt. A táborba negyvenöt diák érkezett a "szélrózsa minden irányából", ők a program zárásaként közös koncertet tartanak a Paksi Képtárban június 23-án, szombaton 10 órakor. Az előadás vendége Gerendás Péter. A Pro Artis művészeti iskola országos táborainak sorát az orosz harmonikavirtuóz, Alekszander Poelujev által vezetett harmonikakurzus zárja június 26. és július 1. között. Eközben - június 30-án 18 órakor hangversenyt tartanak az evangélikus templomban, ahol a növendékek mellett Poelujev is fellép. A táborok bázisát nyújtó Pro Artis AMI-ban négy művészeti ágban közel hatszáz növendék tanult a most lezárt tanévben. Az iskola a szorgalmi időben sem csak az oktatásra fókuszál, havonta több koncertet, előadást is szerveznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
