Hírek
2012. Március 16. 07:48, péntek |
Helyi sport
Forrás: eto.hu
Palotai Károly Győr díszpolgára
1846-tól adományoz Győr díszpolgári címet.
A rendszerváltás óta hagyomány, hogy a március 15-i ünnepi díszközgyűlésen kaphatják meg mindazok az elismerést, akik sokat tettek azért, hogy munkájukkal a város hírnevét növeljék.
A sport területéről eddig hárman kapták meg a díszpolgári címet: az Aranycsapat legendás középcsatára, Hidegkuti Nándor aki vezetőedzőként bajnoki címig juttatta az ETO-t, valamint az athéni olimpia kajak-kenu sikerei miatt pedig Kammerer Zoltán kajakos és Kadler Gusztáv sportvezető mondhatta magát Győr díszpolgárának eddig. Ma Palotai Károly, olimpiai bajnok labdarúgó, egykori kiváló FIFA játékvezető vehette át a Győr Díszpolgára kitüntetést a város polgármesterétől, Borkai Zsolttól.
Palotai Károly játékosként tagja volt az ETO bajnok- és kupagyőztes csapatainak, és a BEK-ben elődöntőig jutott. Az 1964-es olimpián a magyar csapat kapitányaként lett olimpiai bajnok, majd pályafutása után ugyancsak sikeres játékvezetői karriert futott be. Három-három világ- és Európa-bajnokságon bíráskodott, 1978-ban rá bízták az emlékezetes Argentína - Brazília mérkőzést is, amelynek hangulatához azóta is kevés meccs volt fogható - mindezt lapok nélkül sikerült kézben tartania. Palotai Károly 5 európai kupadöntőt vezetett. A városban korábban Szent László díjjal ismerték el munkásságát, 2012. március 15-től Győr díszpolgára is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 13:00, hétfő | Bulvár
Középkori \"vámpír\" arcát rekonstruálták horvát kutatók
Első alkalommal, több mint négyszáz év távlatából sikerült rekonstruálni annak a férfinak az arcát Horvátországban, akit saját korában vámpírnak tartottak - írta az Index.hr horvát hírportál.
2026. Február 23. 12:30, hétfő | PR
Webdesign trendek a digitális üzleti környezetben
A webdesign szoftverek ma már messze nem csak arról szól, hogy egy oldal szép legyen.
