Hírek
2013. Június 06. 08:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Péntektől miénk a víz
Késve, pénteken érkezik meg hazánkba az árhullám – jelentette ki Orbán Viktor reggeli sajtótájékoztatóján.
A miniszterelnök felhívta rá a figyelmet, hogy az emberek működjenek együtt a hatóságokkal, amennyiben kitelepítésre kerülne sor. A kormány garantálja a hátrahagyott értékek biztonságát – tette hozzá.
– A miniszterelnök kedd déltől rendelt el veszélyhelyzetet: az intézkedés Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megye egészét, valamint Pest megye és a főváros egyes területeit érinti.
– Kedd estétől zárva van a budai és a pesti alsó rakpart is.
– Szerdától él a „Nemzeti Összefogás Számlaszáma”: a 11711711-22222222-es (OTP) számlaszámra várják a pénzbeli adományokat.
– A Facebookon megalakult az Árvíz 2013 összefogás önkéntescsoport, ahol várják a segítők jelentkezését, és friss információkkal is szolgálnak.
– Orbán Viktor szerdán személyesen irányította az árvízi védekezést a komáromi térségben. A miniszterelnök csütörtök reggel 8 órától sajtótájékoztatón értékeli a tapasztalatokat.
– Azok, akik az árvíz idején lopnak, akár tíz éves börtönbüntetésre is számíthatnak.
– Szerdán, a koraesti órákban mintegy 40 embert kellett kitelepíteni Esztergomban a Prímás-szigetről. Pest megyében eddig 241 embert telepítettek ki, 20 településen védekeznek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
