Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2024. Október 04. 08:13, péntek | Helyi

Pintér Bence hivatalba lépett

Pintér Bence hivatalba lépett

Képviselőtársa szerint hűvös fogadtatás, üres, kietlen iroda fogadta őket.

„Október 1-jén, három hónappal a választások után hivatalosan is átvettem a polgármesteri széket. Ezzel új korszakot nyitunk Győr életében” – írta Facebook-oldalán Pintér Bence polgármester.

A bejegyzés úgy folytatódik, hogy „az első intézkedésem az átláthatóság megteremtése: minden városi cég szerződését nyilvánossá tesszük, és létrehozunk egy átláthatósági szobát, ahol bárki betekinthet ezekbe a dokumentumokba. Már ma kitártuk a polgármesteri iroda ajtaját is, amit elődeim évekig zárva tartottak. Ez az ajtó mostantól nyitva áll minden győri előtt.”

Pintér hozzáteszi aztán: „a Fidesz próbálja ellehetetleníteni a munkánkat. Átszabták a város működésének szabályait, és drasztikusan csökkentették a polgármester hatáskörét. Nem hagyják, hogy döntéseket hozzak a város cégeivel kapcsolatban, és megakadályoznák, hogy a közbiztonságra vagy más létfontosságú területekre forrásokat csoportosítsak át. Lássunk tisztán! Ez üzenet mindenkinek, aki nem rájuk szavazott: nem érdekli őket a népakarat, csak a hatalom megtartása.Mi azonban nem ijedünk meg. Győrt rendbe fogjuk rakni, a korrupcióval szemben fellépünk, és igazságot teszünk.”

A feladatokhoz ezeket sorolta:

  • A bérlakásrendszert fejlesztjük,
  • a közbiztonságot megerősítjük,
  • felújítjuk a színházat,
  • az óvodai hálózatot bővítjük és
  • igazságos parkolási rendszert alakítunk ki.
  • Emellett kiépítjük a győri talajvíz minőséget ellenőrző rendszert is.

Kósa Roland, aki Pintér Bence frakciótársa lesz a TSZV-ban (Tiszta Szívvel a Városért Egyesület), annyit tett hozzá – fotókkal illusztrálva – az érkezéshez: „A polgármesteri irodába érkezés már egy kicsit ridegebb volt, csend, üresség, a titkárságon senki, a falon a képeknek csak a hűlt helye, a polgármesteri széf a földön, nyitva, a tartalma félig kint. A bútorokat láthatóan kicserélték a régiekre, néhány dísztárgy koncepciótlanul árválkodott. Nem, hogy kávé, de még egy palack víz sem várta a polgármestert. Az iroda magasztos hangulatát így sem vette el teljesen a hűvös fogadtatás, és az iroda is azonnal megtelt élettel hiszen belevetettük magunkat a munkába, Polgármester úr a nap folyamán bemutatkozott a hivatal vezetőinek és munkatársainak, elkezdődtek a legfontosabb egyeztetések, és végre elindult egy új korszak.”

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.