Hírek
2026. Május 03. 07:07, vasárnap | Helyi
Pintér Bence polgármester: Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket
Győr városvezetése megkezdi az önkormányzati cégek átfogó átvilágítását,
miután a Közgyűlés 2026. április 24-én elfogadta azt az előterjesztést, amely az ellenőrzés idejére ismét biztosítja a polgármester számára a szükséges adatbetekintési jogokat.
Pintér Bence polgármester emlékeztetett: a 2024. szeptember 24-i közgyűlésen a fideszes többségű testület – a polgármesteri választás eredményét követően – jelentősen szűkítette a polgármester jogköreit, többek között megvonva az önkormányzati cégekhez kapcsolódó tulajdonosi és adatbetekintési jogokat is. Ezek a jogosultságok a Fekete Dávid vezette Városstratégiai Bizottsághoz kerültek, ahol az elmúlt időszakban több fontos adatkérés is elutasításra került.
A korlátozások komoly nehézségeket okoztak a város működésében. A Győr-Szol gazdasági helyzetével kapcsolatban például csak külön vizsgálat révén derülhetett fény jelentős pénzügyi problémákra, köztük milliárdos nagyságrendű tőkeveszteségre, eredménytartalék-csökkenésre és lakáskasszahiányra.
A polgármester 2025 nyarán közvetlenül is megkísérelte kikérni az önkormányzati cégek gazdálkodási adatait, azonban a cégvezetők egységes jogi indoklással megtagadták az adatszolgáltatást, arra hivatkozva, hogy erre a polgármesternek nincs hatásköre. Az ezt rendezni kívánó előterjesztést akkor a Városstratégiai Bizottság és a Közgyűlés is leszavazta.
A most elfogadott döntés azonban fordulópontot jelent: az átvilágítás időszakára a polgármester ismét hozzáférhet a városi gazdasági társaságok működésével kapcsolatos adatokhoz. Pintér Bence hangsúlyozta, hogy ez továbbra sem jelent utasítási jogot, a tulajdonosi jogok és a cégvezetők kinevezésének lehetősége továbbra is a fideszes többségű testületnél marad.
„Másfél év után végre lehetőség nyílik arra, hogy átfogó képet kapjunk az önkormányzati cégek működéséről. Ez nem politikai kérdés, hanem a győriek pénzének és városuk jövőjének védelme” – fogalmazott a polgármester.
Győr vezetése a következő időszakban az önkormányzati cégek pénzügyi racionalizálására, átláthatóbb működésére és a felelős gazdálkodás megerősítésére összpontosít.
(Fotó: Facebook/Pintér Bence)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
