Hírek
2016. Szeptember 27. 12:00, kedd |
Helyi
Forrás: V-MTI
Polgármestert választanak vasárnap Rábcakapiban
Időközi polgármester-választást tartanak vasárnap a Győr-Moson-Sopron megyei Rábcakapiban, mert a település korábbi vezetője július 3-án elhunyt
- tájékoztatta a Kónyi Közös Önkormányzati Hivatal jegyzője kedden az MTI-t.
Némethné Hajzer Marietta elmondta, hogy a tisztségért csak egyetlen, független jelölt indul: Lakatos Tiborné.
Hozzátette: mintegy 150 helyi lakos jogosult a választásra, a névjegyzéket pénteken zárják le. Valamennyien egy szavazókörben adhatják le voksukat reggel hat és este hét óra között.
A korábbi polgármester, Németh Ottó (független) 2002 óta irányította a községet. Az időközi választásig a jelenlegi alpolgármester, Győrig Zoltán (független) vezeti a települést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi
Táncra perdítik az egész várost
Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.
2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi
Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán
Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.
2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi
Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem
Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.
