Hírek
2016. Február 14. 11:40, vasárnap |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr főkapitányság
Polgárőrök és rendőrök találkozója Győrben
A győri rendőrök a hatékony együttműködés érdekében a közlekedés, a közrendvédelem és a bűnügyi szakterület vonatkozásában tartottak tájékoztatót a Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőrszövetség megjelent képviselőinek.
A Győri Rendőrkapitányságon 2016. február 13-án 10 órakor Váczi Attila rendőr alezredes kapitányságvezető köszöntötte a Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőrszövetség elnökét és megjelent képviselőit. A találkozó célja az volt, hogy a polgárőrök átfogó ismereteket kapjanak a rendőrség közlekedési, közrendvédelmi és bűnügyi szakterületeinek feladatairól és megtalálják azokat a közös pontokat, melyek eredményeként még hatékonyabb lehet a két szervezet együttműködése.
A győri rendőrök gyakorlati példák sorának felelevenítésével mutatták meg, hogy a polgárőrök közterületi járőrszolgálatuk, figyelőszolgálatuk, illetve jelzőőri tevékenységük alkalmával hogyan viselkedjenek egy-egy veszélyes szituációban, tevékenységükkel miként segítség a rendőrség munkáját. Csaplár Zoltán a megyei polgárőrszövetség elnöke elmondta, hogy a polgárőrök a baleset-megelőzés, áldozatvédelem, környezetvédelem területén végzett tevékenységükkel, valamint a településükön elhelyezett térfigyelő kamerák által rögzített felvételek megfigyelésével, jelentős szerepet vállalnak az ott lakók szubjektív biztonságérzetének növelésében. A találkozót mindkét szervezet hasznosnak értékelte és annak jövőben történő folytatásáról is megállapodtak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
