Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2024. November 29. 09:08, péntek | Helyi

Pontosan tudták, mekkora árhullám érkezik

Pontosan tudták, mekkora árhullám érkezik

Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberi a folyamatos elemzésnek és kiértékelésnek köszönhetően a szeptemberi dunai árhullámnál időben riasztották a védekező szervezetet

Már 4 nappal a tetőzés előtt 8 centiméter pontossággal megmondták a várható nagybajcsi tetőzést.

Az előrejelzés nehéz dolog, ezért kellenek a felkészült és tapasztalt előrejelzők. A regionális vízügyi igazgatóság előrejelző csapata évek óta fejleszti azokat a segédleteket, amelyekkel nagy pontossággal meg tudják mondani, mi várható folyóinkon: linearizált regresszió, grafikus segédletek, hossz-szelvények, és több mint 100 korábbi árhullámképből adódó tapasztalat."Az előrejelzés nehéz dolog, különösen, ha a jövőre vonatkozik. " – mondta állítólag Niels Bohr, Nobel-díjas dán fizikus. Így van ez a hidrológiában, és így volt 2024 szeptemberében is, amikor a Szigetközben minden idők harmadik legnagyobb árhulláma vonult le.

A folyamatos elemzésnek, és kiértékelésnek köszönhetően a szeptemberi dunai árhullámnál időben riasztották a védekező szervezetet és már 4 nappal a tetőzés előtt 8 centiméter pontossággal megmondták a várható nagybajcsi tetőzést. Volt idő felkészülni, a védműveket kiépíteni, a szolgálatot megszervezni, a szükséges vízügyes létszám átvezényléséről gondoskodni.
Gondoljunk bele: a folyó áradt közel 7 métert, és a győri előrejelzők 8 centiméter "hibával" négy nappal előbb megmondták, mekkora lesz a tetőzés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.