Hírek
2011. December 28. 08:42, szerda |
Belföld
Forrás: Stop.hu/Autolabor.hu
Porschét kér vacsorára az 500 lóerős Audi A1 - Videó
324 km/óra a Bestia végsebessége.
Az első benyomásra könnyed Audi A1 egyre keményebb kiadásokban jelenik meg manapság. A trendi szupermini címet hamarosan felválthatja az agresszív sportkompakt elnevezés. Az egész az A1 1.4 TFSI-vel kezdődött, amelyre rájött a nemrég bemutatott quattro kiadás, mellyel a négykarikás gyártó azt kívánja megmutatni, mennyire kemény gép tud lenni az aranyos kis négykerekű.
A Volkswagenek és Audik tuningolásával foglalkozó MTM viszont minden eddiginél erősebb A1-et készített. Az Audi A1 Nardo Editiont az évente megrendezésre kerülő Nardo Highspeed esemény tiszteletére készítette a tuner. A kifejezetten nagy sebességre fejlesztett autó alapját az a 2.5 literes öthengeres, turbós motor adja, amely a TT RS és az RS3 modellekben is szolgál, ám jelen esetben 500 kerek lóerősre (368 kW) és 600 Nm-esre húzva.
Összkerékhajtás helyett csupán az első tengelyre küldi hatalmas erejét a kis szörnyeteg, egy hatsebességes manuális váltón keresztül. Természetesen önzáró differenciálmű került a Bestia becenévre hallgató A1-es alá, ami 4,5 alatt futja a nulla-százas tempót. Ez még nem is nagy szám, de emellett 324 km/órás végsebességet tud.
A videón a végsebességteszt mellett azt is láthatják, hogyan gyaláz le a Bestia olyan sportautókat, mint a Porsche 911 vagy a BMW M3 E92, mely utóbbi szintén padlóig nyomja. Ámulni nem szégyen!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
