Hírek
2020. December 17. 18:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Prostitúció szervezése miatt nyomoznak Nógrádban
Prostitúció szervezése miatt hét ember ellen nyomoznak Nógrád megyében, a pásztói és salgótarjáni gyanúsítottak közül hármat őrizetbe vettek - közölte az MTI-vel a megyei főkapitányság szóvivője csütörtökön.
Dankóné Nagy Éva elmondta: a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett kerítés és kitartottság bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást négy ember (a pásztói 40 éves N. Krisztián, a 34 éves B-né B. Emese, a 36 éves B. A. János, és a 35 éves Cs. Nikoletta) ellen, valamint kerítés bűntett megalapozott gyanúja miatt a 46 éves pásztói J-né B. Éva, K. Lászlóné 29 éves salgótarjáni, valamint a 25 éves K. Nikoletta ellen.
Ismertette: a 34 éves nő és 36 éves társa 2020. március 9-től, míg a 40 éves férfi 25 éves és 35 éves társával 2020. május 30-tól rendszeres haszonszerzésre törekedve egy internetes portálon szervezte a prostitúciót.
A prostitúciós tevékenységre a 34 éves nő és társa saját lakhelyét bocsátotta rendelkezésre, míg a 40 éves férfi pásztói, majd szeptembertől németországi helyszínekre is szervezett ilyen tevékenységet.
Ők hárman irányítottak, utasításaik alapján társaik bonyolították a prostitúciós tevékenység szervezését, és vették át a a szolgáltatásért nyújtott összeget. A gyanúsítottak a befolyt összeget maguk és családjuk megélhetésére fordították.
Valamennyiüket december 15-én a reggeli órákra összehangolt bűnügyi akcióban fogták el. A házkutatások során a rendőrök a bűncselekménnyel kapcsolatba hozható tárgyi bizonyítékokat, továbbá kábítószergyanús anyagokat, és azok fogyasztására szolgáló eszközöket foglaltak le.
A szóvivő elmondta: szakértők bevonásával folytatják a nyomozást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld
Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank
Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba
2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése
Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben
A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Sára Botond: folyamatosan ellenőrizzük az árréscsökkentés betartását
A cél, hogy tartósan olcsók legyenek az élelmiszerek, ezért a fogyasztóvédelmi ellenőrök folyamatosan ellenőrzik az árréscsökkentés betartását