Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2025. Július 23. 07:09, szerda | Helyi

Rajthoz áll az egyetemi csapat első elektromos autója

Rajthoz áll az egyetemi csapat első elektromos autója

Bemutatta első elektromos autóját a Széchenyi István Egyetem Formula Student-csapata.

Az Arrabona Racing Team (ART) az idei, új járművet bemutató rendezvényén leleplezett autó megmérettetésére Horvátországban kerül sor augusztusban.

Januárban jelentette be az Arrabona Racing Team, hogy a Formula Student-versenysorozat trendjeit – a belső égésű motort villamos hajtásra cseréli. Mint a Széchenyi István Egyetem hírül adja, a csapat azóta elkészítette az új korszak első autóját, amit nemrégiben a nagyközönségnek is bemutatott, és az ART_12 névre keresztelt modell első hivatalos megmérettetésére augusztusban kerül sor Horvátországban.

„A mai alkalom mérföldkő a csapat számára, amely bátran lépett egy új, fenntarthatóságot is szolgáló irányba. Intézményünknek kiemelten fontos, hogy a kor aktuális kihívásaira felkészült, gyakorlati tudású szakembereket képezzünk, amihez az Arrabona Racing Team tevékenysége nagyban hozzájárul” – fogalmazott dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese az akkumulátorral hajtott autó bemutatásán.

Bariska Szilárd, az ART csapatvezetője kifejtette: a kategóriaváltás ellenére minden eddiginél több céggel kötöttek együttműködést, ami jól mutatja az ipar nyitottságát az e-mobilitás és a hozzá kapcsolódó innovatív technológiák irányába. Tavaly nyár végére minden adott volt, hogy elkötelezzék magukat a váltás mellett, „járt utat hagytunk el a járatlanért, ráadásul »benzinvérűként« a belső égésű motort nehezen engedtük el, főleg sikereink birtokában. Nem mi vagyunk az egyetlenek, akik tavaly még a belső égésű kategóriában indultak, idén viszont az elektromosban. Az utóbbiban sokkal többen szeretnének indulni, ez is mutatja, hogy merre van a Formula Student jövője” – mondta.

A hajtásrendszerben teljesen új technológiát alkalmaznak. Az akkumulátorcsomag a szabályok szerinti maximális 600 voltos rendszerfeszültséget biztosítja, a hengercellás megoldás pedig a lehető legnagyobb üzembiztonságot adja. A rendszert szándékosan túlméretezték, hogy ki tudják tapasztalni a határaikat a tesztek során, így a jövőben itt még lesznek karcsúsítási lehetőségeik – derült ki szavaiból.

Végezetül Bariska Szilárd elmondta: miután az FS East szervezői bejelentették, hogy az idei esemény elmarad, a csapat Horvátországban, az augusztusi FS Alpe Adria versenyen áll először rajthoz, addig pedig rengeteget tesztelnek.

(Fotó: Széchenyi István Egyetem)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 07:08, vasárnap | Helyi

A madarak nyomában: ismeretterjesztő program és vízitúra Kisbodakon

Tanulással és kalandos vízitúrával folytatódott Kisbodakon a „Szigetköz Ismeretterjesztő Sorozat 2026”, ahol ezúttal a térség gazdag madárvilága került a középpontba.

2026. Április 25. 08:25, szombat | Helyi

Laczkovits-Takács az új frakcióvezető

A győri Fidesz-KDNP frakcióját mától Laczkovits-Takács Tímea vezeti.

2026. Április 25. 08:10, szombat | Helyi

Újra Győrbe várják a jövő mérnökeit

Az Audi Development Camp nevű nemzetközi, angol nyelvű rövid képzési program idén július 20. és 27. között ismét Győrbe várja a jövő mérnökeit a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria szakmai együttműködéseként.

2026. Április 25. 07:08, szombat | Helyi

Már most szólunk: Szúnyogriadó!

Beköszöntött a melegebb idő, mely most különösen kedvez a szúnyogok elszaporodásának. A kertekben, udvarokon már megjelentek az első szúnyogok!