Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2025. Január 30. 08:32, csütörtök | Életmód
Forrás: MTI

Rangos építészeti díjra jelölték a Nemzeti Atlétikai Központot

Rangos építészeti díjra jelölték a Nemzeti Atlétikai Központot

Az Archdaily globális építészeti portál idén is megnevezi a világ legjobb épületeit és a sport kategóriában a Nemzeti Atlétikai Központ is a jelöltek között van.

Az Archdaily 16. alkalommal választja ki az év legjobb épületeit, 15 kategóriában összesen több mint 4000 projektre lehet szavazni. A szavazás első fordulója január 28-án indult és február 12-ig tart.

"Nagyon megtisztelő a hír számunkra. A Királynő Koronája, a 2023-as évben atlétikai világbajnokságnak otthont adó Nemzeti Atlétikai Központ most debütál a széles építészeti szakmai közönség előtt. A Duna partján álló korona szerkezetű létesítményt tavaly ősszel egy többhektáros panoráma sportgyűrűvel kiegészülve a nagyközönség is birtokba vehette, ezért joggal nevezik a világ első nyitott arénájának" – nyilatkozta a holmozogj.hu-nak Ferencz Marcel, aki megálmodta és megtervezte a Nemzeti Atlétikai Központot.

A Nemzeti Atlétikai Központot tavaly december elsején nyitották meg, bárki ingyenesen használhatja a stadionparkot, valamint a lelátó tetején kialakított, tetővel fedett panorámás futókört, fantázianevén a Panoráma Sportparkot.

Címkék: atlétikai stadion

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Életmód

Európai Filmdíj - Az Érzelmi érték című norvég dráma tarolt hat díjjal

Az Érzelmi érték című norvég dráma tarolt hat díjjal a Berlinben megrendezett 38. Európai Filmdíj átadóján: a legjobb film és a legjobb rendezés díját is Joachim Trier alkotása nyerte.

2026. Január 16. 07:11, péntek | Életmód

Agrometeorológia: kedvező a hó a növények számára

A hó nagyon kedvező, védi a növényeket a fagykártól, és olvadáskor a nedvesség lassan a talajba szivárog - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Január 16. 07:09, péntek | Életmód

Maruzsa Zoltán: lesz tanár, lesz jövő

Rég nem látott létszámokkal dübörögnek a pedagógusképző felsőoktatási intézmények, lesz tehát tanár, lesz tehát jövő