Hírek
2024. Január 07. 09:14, vasárnap | Helyi
Rekordmennyiségű bejelentés érkezett tavaly
A Generali Biztosítóhoz több mint 58 ezer, lakásokkal és társasházakkal kapcsolatos elemi kárbejelentés érkezett tavaly januártól december közepéig, ami rekord az elmúlt három év adataival összehasonlítva
Kár az év általában nyugodtabbnak mondható első három hónapjában kiemelkedően sok elemi kárról kapott bejelentést, tavaly januárban 3800-ról, márciusban pedig több mint 4200-ról. A február 4-én országszerte pusztító szélvihart követően kevesebb mint 48 óra alatt csaknem 2500-an keresték meg a biztosítót, a kártérítés összege mintegy 350 millió forint volt.
A nyári hónapok meteorológiai jelenségei is radikálisan megváltoztak az elmúlt években. A meleg napokat felváltotta a kiszámíthatatlan, forró, de közben viharos nyár, emiatt a biztosító tavaly augusztusban kapta a legtöbb szélsőséges időjárási jelenség okozta kárbejelentést, több mint 15 ezret.
Az összesítés szerint az előző évekhez képest tavaly is az országszerte pusztító viharok következtében érkezett a legtöbb bejelentés, több mint 37 ezer, ezek átlagos kártérítési összege 100 ezer forint fölött alakult.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi
Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat
Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.
2025. December 18. 08:04, csütörtök | Helyi
Korábban kezdődött az influenzaszezon
Gyorsan terjed az influenza országszerte.
2025. December 18. 07:09, csütörtök | Helyi
Elkezdték árulni a fenyőfákat
Már árusítják a fenyőket Győrben is. Idén csaknem 10-15 százalékkal drágultak a karácsonyfák tavalyhoz képest.
2025. December 17. 08:27, szerda | Helyi
Karácsonyra valami különlegeset? Ajándékozzon interaktív LED játékélményt!
Rohannak a hetek, mindjárt itt a karácsony, és nincs még igazán jó ajándékötlete?
