Hírek
2011. Október 07. 09:30, péntek |
Helyi
Forrás: MRFK Győr
Rendbontás történt a győri őrzött szálláson
2011. október 6-án, csüt. 11.30 órakor a Győri Rk. Szövetség utcai, a hazánkban jogellenesen tartózkodó- külföldiek elhelyezésére szolgáló őrzött szállásán egy szír és egy pakisztáni csoport között szóváltás alakult ki.
A hangoskodásra az őrzésükkel megbízott két fegyveres biztonsági őr azonnal az érintett körletbe lépett és megpróbálták a veszekedő feleket lecsillapítani. Az ott tartózkodók ekkor együttesen az őrszemélyzetre támadtak. Az őröknek végül csak rendőri segítséggel sikerült megfékezni a jogsértő külföldieket.
A támadás során az egyik fegyveres biztonsági őr nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, míg társa és további két rendőr könnyebben sérült. Az őrzött szálláson tartózkodó mintegy negyven fő elszámoltatása jelenleg is tart annak tisztázása érdekében, hogy milyen szerepük volt a dulakodásban. Mivel több helyiségben is jelentős kár keletkezett a rendbontás során, ezért kihallgatásukat követően más körletben kerülnek majd elhelyezésre. Közülük senki nem sérült meg.
Hivatalos személy elleni erőszak miatt a Győri Nyomozó Ügyészség, míg rongálás ügyében a Győri Rendőrkapitányság folytatja a vizsgálatot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 26. 08:11, szerda | Helyi
Nem lesz víz Nyúlon és Téten
Téten is és Nyúlon is szünetel majd több helyen az ivóvízellátás csütörtökön, mivel a Pannon Víz a hálózaton dolgozik. Utána elszíneződhet a víz.
2025. Március 26. 07:12, szerda | Helyi
Országos sebességellenőrzés jön – bárki javasolhat helyszínt
Huszonnégy órás sebességellenőrzést tart a rendőrség április 9-én reggel 6 órától, ami része az egész Európát érintő ROADPOL kampánynak. Az akció célja a gyorshajtás visszaszorítása és a közlekedésbiztonság javítása.
2025. Március 25. 09:08, kedd | Helyi
Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső
Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső, aki tavaly nyolcadik lett ebben a számban a párizsi olimpián.
2025. Március 25. 08:13, kedd | Helyi
Olvasmányélmények a falakon
Ex Libris címmel nyílt meg Horváth Ákos grafikusművész kiállítása a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarában.