Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2011. Szeptember 21. 18:30, szerda | Helyi
Forrás: MRFK Győr

Rendbontó szurkoló ellen indul büntető eljárás

Rendbontó szurkoló ellen indul büntető eljárás

A Győri Rendőrkapitányság rendbontás megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.

A Győri ETO sportszervezet pedig egy időre eltiltja a mérkőzések látogatásától azt a győri férfit, aki vasárnap este Győrben, az ETO-FTC labdarúgó mérkőzés befejezését követően a győzelem ünneplésének mámorában futott be a futballpályára.
A 21 éves szurkoló Hollandiából utazott haza a szeptember 18-i rangadóra, s a hazai csapat győzelmének örömében a mérkőzés lefújását követő pár perc elteltével átugorva a palánkot, befutott a futballpályára. Elmondása szerint csak pólót szeretett volna kérni a csapattagoktól. A biztonsági szolgálat emberei rövid időn belül elfogták, majd testi kényszer alkalmazásával a pályáról levezették, majd átadták a biztosítást végző rendőröknek.

A sportrendezvények rendjének megerősítése érdekében 2011. szeptember elsejétől a Büntető Törvénykönyv módosításra került. Ennek alapján, ha valaki a sportrendezvényen a létesítménynek a nézőktől vagy a nézők meghatározott csoportjától elzárt területére jogosulatlanul belép, ott tartózkodik, vagy e területre bármit bedob, akkor bűncselekményt követ el, amely alapesetben két évig, súlyosabb esetben akár három évig terjedő szabadságvesztéssel is büntetendő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.