Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2010. Február 28. 07:00, vasárnap | Belföld
Forrás: HírTV

Ritka Betegségek Világnapja

Ritka Betegségek Világnapja

Szombaton volt a Ritka Betegségek Világnapja. Minden olyan kór, amely kétezer ember közül csupán egynél fordul elő, ritka betegségnek tekinthető. Jelenleg 8000 különböző ritka megbetegedést tartanak számon a világban, amelyek idehaza a s

Az unió és Magyarország is kiemelten kezeli a ritka betegségeket az utóbbi években, így idehaza is egyre több szakember és intézmény nyújt segítséget az érintetteknek. A legnagyobb probléma, hogy sok esetben nem tudják az orvosok beazonosítani a kórt, illetve nem tudják kezelni a betegséget. A számítások szerint egyébként legalább 800 ezer embert érinthet a nagyjából 8000 ritka betegség valamelyike Magyarországon. Van olyan, amit csupán egyetlen embernél diagnosztizáltak, de olyan is, amit 500 beteg esetében sikerült azonosítani.

A szombati fővárosi rendezvényen az érintettek és érdekvédelmi szervezeteik mutatkoztak be a Vajdahunyad várban. Az érdeklődők, illetve azok, akik azt gyanítják, maguk is ritka betegségben szenvednek, választ kaphattak kérdéseikre, ezen felül a szakemberek elirányították őket azokba az egészségügyi intézményekbe.

(FH)


Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.