Városlista
2025. március 21, péntek - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2012. Május 18. 14:13, péntek | Kék hírek
Forrás: mno.hu / MTI

Robbanás a Mol zalaegerszegi olajfinomítójában

Robbanás a Mol zalaegerszegi olajfinomítójában

Éppen bitumennel töltöttek fel egy ezer köbméteres tartályt, amikor annak teteje megrepedt a zalaegerszegi olajfinomítóban, az üzemzavar ellenére a létesítmény teljes kapacitással működik.

Közölte a finomítóban péntek hajnalban történt kisebb robbanás kapcsán az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) és a Mol az MTI-vel.

Hajdu Márton, az OKF helyettes szóvivőjének tájékoztatása szerint az üzemzavar hajnali fél négykor történt, a feltöltéskor a tartály nagyobb része még üres volt. Az eset során személyi sérülés nem történt.

A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság egységei a legmagasabb riasztási fokozat alapján vonultak ki a helyszínre, ahol a helyi létesítményi tűzoltókkal együtt kezdték meg a beavatkozást, a tartályt és az abban lévő bitument nitrogénnel és gőzzel hűtik.

Az automatikus védelmi rendszerek jól működtek, a keletkezett tüzet gyorsan meg tudták fékezni.

A Mol közleményében úgy fogalmazott: a tartály teteje „műszaki meghibásodás miatt felhasadt, a kiáramlás helyén tűz keletkezett”. Az üzemi személyzet a tüzet a tűzoltóság kiérkezése előtt eloltotta.

Az olajtársaság arra is kitért, hogy „a környezetbe minimális – nem kimutatható – mennyiségű légnemű káros anyag került, amely a lakosságot nem veszélyeztette”.

A kár mértéke meghaladja a tízmillió forintot, a finomító a reggeli óráktól ismét teljes kapacitással működik.

Hajdu Márton azt is hangsúlyozta: a környező tartályok nem sérültek meg, de a beavatkozás ideje alatt is folyamatosan ellenőrzik azok állapotát.

A BM OKF Országos Iparbiztonsági Főfelügyelősége teljes körű vizsgálatot folytat az üzemzavar kialakulásával kapcsolatban. A telephely az iparbiztonsági hatóság felügyelete alá tartozik, más veszélyes üzemekhez hasonlóan ez az üzem is folyamatos ellenőrzés mellett dolgozik.

Wéber Antal, a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője hajnalban tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a detonáció miatt az ezer köbméteres tartály teteje részben levált, s az ott tárolt bitumen meggyulladt. A nagyjából tíz méter magas tartály csak részben, mintegy 10 százalékos mértékben volt feltöltve bitumennel.

Az MTI tudósítója a helyszínen azt tapasztalta, hogy a finomító a szokásos rendben üzemel, a bejárat környékén a járműforgalmat sem kellett korlátozni. Kívülről is csupán a tartály hűtéséhez használt felszálló gőz látszott, egyéb jele nem volt a történteknek.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:40, szerda | Kék hírek

Menekült a rendőrök elől, letörte a sorompót

A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki vezetői engedély nélkül, korábbi járművezetéstől eltiltása alatt vezette járművét, majd elmenekült a rendőrök elől, és ennek során két sorompót letört.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést