Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.

Suceava megyében a vihar csapott le arra a hegyvidéki térségre, ahol a Bucovina Ultra Rocks hegyi tájfutó versenyt rendezték, és egy 50 éves résztvevőre rádőlt egy fa. A mentők csak nehezen tudták megközelíteni a helyszínt az erdei utat eltorlaszoló, kidőlt fák, illetve az újabb vihar miatt. Bár megpróbáltál újraéleszteni, az áldozat életet nem tudták megmenteni - közölte a katasztrófavédelem. A verseny többi 23 részvevőjét, akik közül többen könnyebb sérülést szenvedtek és a kihűlés jeleit mutatták, csak vasárnap hajnalban sikerült lehozniuk a hegyről.

Temesvárra is heves vihar csapott le szombat este, a szél megrongálta a színpadot és a letépte a sátortetők egy részét egy szabadtéri fesztiválon, amelyet a város repülőterén rendezett az egyik kereskedelmi rádió, a kitört pánik során pedig a kijárat felé menekülő emberek közül 11 könnyebb sérüléseket szenvedett, közülük ötöt kórházba szállítottak a mentők. A városban egy 29 éves férfi sérült meg és került kórházba, amikor rádőlt egy fa.

Országszerte Bihar, Krassó-Szörény, Temes, Hunyad, Dolj, Szeben, Kolozs és Szilágy megye 27 településen okozott károkat a vihar. A tűzoltóknak három elárasztott udvarból és két pincéből kellett kiszivattyúzniuk a vizet, 22 kidőlt fát és két villanypóznát távolítottak el. A szél által leszakított épületelemek, kidöntött fák nyolc járműben tettek kárt - írta az Agerpres.

Romániában vasárnapra is heves zivatarokra, viharokra figyelmeztető sárga, illetve narancssárga (első- és másodfokú) riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat Erdélyre, a Bánságra és Olténiára, az ország déli részén azonban továbbra is kánikula van, Bukarestben és néhány környező megyében vasárnapra is vörös (harmadfokú) hőségriasztást adott ki a meteorológiai szolgálat a 39-41 fokot is elérő csúcshőmérsékletek miatt.

Címkék: vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld

Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker

Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.

2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld

Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára

Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.

2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld

Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.

2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld

Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását

Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.