Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2019. Augusztus 29. 17:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rontáslevétel ígéretével csaltak ki pénzt és ékszereket egy idős nőtől Egerben

Rontáslevétel ígéretével csaltak ki pénzt és ékszereket egy idős nőtől Egerben

Elfogták a rendőrök azt a két nőt, akik \"rontáslevétel\" ígéretével csaltak ki pénzt és ékszereket egy idős asszonytól Egerben - közölte a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense csütörtökön az MTI-vel.

Kovács Nikoletta tájékoztatása szerint a bejelentést követően néhány órán belül rendőrkézre került az a 23 és 45 éves helybeli nő, aki megalapozottan gyanúsítható a csalás vétségének minősülő bűncselekmény elkövetésével.

A feltételezett tettesek a megyeszékhely egyik utcájában azzal szólították meg a sértettet, hogy "leveszik róla a rontást". Cserébe az asszony pénzt és egy aranyláncot adott nekik. Egy héttel később ismét találkoztak, amikor egy újabb összeg és egy pár fülbevaló volt a fizetség.

A gyanúsítottak ígéretük ellenére az ékszereket nem szolgáltatták vissza, az ellenük az Egri Rendőrkapitányságon indult eljárás során kiderült: azokat időközben pénzzé tették - jelezte a sajtóreferens.

Címkék: csalás, eger, rontás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának