Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2011. Szeptember 22. 14:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Rossz hír a gyorskölcsönt nyújtó cégeknek: korlátoznák a hiteldíjmutatót

Rossz hír a gyorskölcsönt nyújtó cégeknek: korlátoznák a hiteldíjmutatót

A Világgazdaság azt írja, hogy eltűnhetnek a piacról a rövid futamidejű és kis összegű hitelek a kormány „országmentő” terve nyomán.

Mint ismert a kormány úgy módosítaná a törvényeket, hogy azok megtiltsák és büntessék a 30 százaléknál magasabb teljes hiteldíjmutató melletti kölcsönök nyújtását. A kabinet ezzel az uzsorásokat üldözné, de nehéz helyzetbe hozza a gyorskölcsönöket nyújtó cégeket és hitelintézeteket is. A személyi kölcsönök, az áruvásárlási hitelek, valamint a folyószámlákhoz és kapcsolódó hitelkeretek jelentős részének hiteldíjmutatója ugyanis 30 százalék feletti. A magas költségeket ezeknél a hiteleknél a rövid futamidő, a jelentős kockázat és a piaci verseny alacsony mértéke indokolja.

Több hátrányos következménye is lehet a teljes hiteldíjmutató korlátozásának – közölte lappal a gyorskölcsönöket nyújtó Provident Pénzügyi Zrt. A társaság szerint egy ilyen intézkedés akadályozhatja vagy teljesen ellehetetlenítheti a kis összegű, rövid futamidejű, fedezetlen személyi hitelek, áruhitelek, hitelkártyák gazdaságos működtetését. Szerintük a lépés a háztartásokat magasabb összegű, hosszabb futamidejű, főként jelzálog-fedezetű hitelek felvételére ösztönzi, ami könnyen adósságspirált okozhat.

A személyi kölcsönök nyújtására szakosodott Cofidis vezetője azt mondta a lapnak, hogy várhatóan termékkínálatuk módosításával reagálnak majd a jogszabályok módosítására. A társaság kölcsöneinek teljes hiteldíjmutatója azonban 30 százalék körül alakul, így azok átalakításával könnyebben a tervezett határszint alá csökkenthető a mutató.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése