Hírek
2018. Augusztus 06. 08:05, hétfő | Külföld
Rovarszámlálás zajlik Németországban
Országos rovarszámlálásban való részvételre kérte fel a németeket a Német Természetvédelmi Szövetség (Nabu).
A vizsgálattal meg szeretnék állapítani,hogy mennyire csökkent a rovarok száma a növényvédőszerek hatására, és mely fajok szorulnak különleges védelemre.
A Szövetség arra kérte a németeket, hogy a pénteken kezdődött és augusztus 12-ig tartó akcióban töltsenek el egy órát egy napsütéses, meleg, száraz és szélmentes, legfeljebb 10 x 10 méteres helyen bármilyen zöldterületen, és számolják össze az összes ott észlelt rovart.
A zöldszervezet ingyenes mobiltelefonos alkalmazással segíti a rovarok azonosítását és az adatok rögzítését.
Kérték, hogy a "számlálóbiztosok" fordítsanak különleges figyelmet a 16 leggyakoribb rovarfajra, köztük a fecskefarú lepkére, a nappali pávaszemre, az admirálislepkére, a kis rókalepkére, a mezei poszméhre, a kék fadongóra, a hétpettyes katicabogárra, a csíkos pajzsospoloskára, a sebes acsára (az egyenlőtlen szárnyú szitakötők egy gyakori faja) a fürgeszöcskére és a zöld lombszöcskére.
A rovarállomány drasztikus csökkenése drámai hatással lehet a táplálékláncra, és nemcsak azért, mert szükségesek a virágok beporzásához, hanem mert maguk is más fajok, például madarak táplálékát jelentik.
Németországban becslések szerint 33 ezer rovarfaj él, ezek nagy többségéről semmiféle adat sincs. Kutatások szerint az elmúlt években jelentősen csökkent a rovarállomány, vélhetően az intenzív földművelés és a növényvédőszerek miatt.
Forrás: MTI; gyorplusz.hu
Kép: ma7.sk
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld
Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez
Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
2026. Március 13. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az olajbevételnél fontosabb az iráni atomfegyver megakadályozása
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
