Hírek
2013. Január 27. 15:01, vasárnap |
Sport
Forrás: MTI
Rövidpályás gyorskorcsolya vb - 168 versenyzőt neveztek Debrecenbe
Az első nevezési határidő lejártáig 32 ország 168 gyorskorcsolyázóját nevezték a Debrecenben március 8. és 10. között sorra kerülő rövidpályás világbajnokságra.
A szervezőbizottság vasárnapi közleménye szerint a sportág legjobbjai, így az olimpiai és világbajnokokat, valamint világcsúcstartókat felvonultató kínaiak, dél-koreaiak, amerikaiak és kanadaiak mellett öt olyan európai ország - Belgium, Dánia, Litvánia, Svédország és Szerbia - is bejelentkezett, amely tavaly a sanghaji vb-n, vélhetően költségkímélés szándékával, nem vett részt.
A januárban rendezett malmői Európa-bajnokságon a férfiaknál egyéni összetettben győztes holland Freek van der Wart és honfitársa, a tavaly Eb-t nyert Sjinkie Knegt szintén ott lesz Debrecenben.
A magyar szövetség (MOKSZ) a férfiaknál a friss Eb-bronzérmes váltó tagjait, Knoch Viktort, Liu Shaolin Sándort, Béres Bencét és Burján Csabát nevezte, kiegészítve a csapatot Lóth Dávid Manóval, Oláh Bencével és Nagy Konráddal. A nők mezőnyében Heidum Bernadett, Lajtos Szandra, Keszler Andrea, Darázs Rózsa, Kónya Zsófia és Tóth Patrícia képviseli majd Magyarországot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 15:44, csütörtök | Sport
Vb-2026 – Két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál
A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő fő esélyessé.
2026. Június 23. 15:28, kedd | Sport
Vb-2026 - Haaland, Mbappé és Messi futballtörténeti magasságokban
A világbajnokság hétfői játéknapján egyaránt duplázó Erling Haaland, Kylian Mbappé és Lionel Messi is futballtörténeti magasságokban jár különböző statisztikai mutatókban.
2026. Június 22. 06:49, hétfő | Sport
Vb-2026 - Egyiptom történelmi győzelmet aratott Új-Zéland felett
Az egyiptomi válogatott megszerezte története első győzelmét a labdarúgó-világbajnokságokon, mivel vasárnap a G csoport vancouveri mérkőzésén hátrányból fordítva 3-1-re felülmúlta Új-Zélandot.
