Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2011. Október 29. 17:30, szombat | Helyi
Forrás: Oxygen Media

Árverési csarnok nyílhat Győrben

Árverési csarnok nyílhat Győrben

Két év múlva már Győrben is rendszeresen tarthatnak képzőművészeti árveréseket; 2013 végéig adják át az ezeknek is helyet biztosító, felújított és új funkciókat kapó Vaskakas-házat.

Az épületet és a mellette álló klasszicista lakóházat három és fél éve vásárolta meg Nagy László energetikai vállalkozó elmondta: mintegy félmilliárd forintból alakítja át a két, összesen körülbelül kétezer négyzetméteres alapterületű ingatlant. A Vaskakas-ház földszintjén étterem, első emeletén egy nagyobb, a klasszikus magyar festészetet bemutató, a másodikon egy kisebb, a kortárs művészeteknek szentelt kiállítótér kap helyet.

A vállalkozó műgyűjtőként tetemes kollekcióval rendelkezik, a Magyar Nemzeti Galéria egyik tárlatán ma is látható Ferenczy Károly, Markó Károly és Mednyánszky László egy-egy, az ő tulajdonában lévő műve. Emellett több fővárosi galéria is jelezte érdeklődését az új kiállítóhely iránt és az általuk idehozott tárlatok mellett rendszeresen tartanának árveréseket is a két év múlva megnyitó győri kulturális térben - tette hozzá.

"Élő múzeumot szeretnék, nem hagyományosat, ahol messze kopog a látogató lépte és mindenki a felügyelő néni szúrós tekintetét érzi a hátában" - jegyezte meg Nagy László. Közlése szerint számára nem hobbi, hanem hosszú távon - 20-25 év alatt - megtérülő befektetés a Vaskakas-ház "Magyarországon ez egy kicsit hosszú idő, de Nyugat-Európában bevett időtartam" - jegyezte meg.

Címkék: árverés, Győrben

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.