Hírek
2018. Szeptember 14. 20:43, péntek | Helyi
Sacra Architectura - kiállításmegnyitó
Pénteken délután nyílt meg Bihary Puhl Levente és Bihary Puhl Andrea festőművészek "Sacra Architectura" című kiállítása a Győr Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár lenti helyiségében.
A Szent László Látogatóközpont Gutenberg tér 2. számú bejáratából nyílik az a kiállítótér, ahol megtekinthetik az érdeklődők a festőművész apa és lánya egyedülálló tárlatát, az ARS SACRA Fesztivál keretein belül.
Bihary Puhl Levente 1990-ben társaival megalapította a MESSENGER Művészeti Alkotóközösséget. Napjainkig több mint száz egyéni és csoportos tárlata volt itthon és külföldön egyaránt.
Az 1990-től 2008-ig terjedő időszakot a teljes mesterség elsajátítása jellemezte az olajfestészet terén. Művészi témái egyre gazdagodtak: magyar várak, borvidékek, vadászat, horgászat, Balaton, Őrség, népi, keresztény és szürreális témák, az avantgárd kortárs lehetőségei. Rengeteg megrendelés jellemezte ezt az időszakot. Behatóan kezdett foglalkozni a különféle stílusoknak, modoroknak, irányzatoknak a jelenben mutatkozó művészi problematikájával. Különféle anyagokra kezdett el festeni, a témához és ihlethez illően: fatáblák, réz- és vaslemezek, bőr, vászon, kerámia, kő, gránit, márvány, cserép stb.

A kiállításon köszöntőt mondott dr. Cseh Sándor, a Győri Egyházmegye Püspöki Vagyonkezelő, Szent László Látogatóközpont igazgatója és méltatta a tárlatot Albert Miklós Orgonaépítő Mester.


Dr. Maróti Gábor egyházmegyei zeneigazgató és Lunczer Vivien fuvolaművész, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Egyetem hallgatója csodálatos dallamokkal tették még színesebbé a megnyitó hangulatát.




Szerkesztette: Csobay Dániel
Fotók: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
