Hírek
2017. Június 24. 08:48, szombat |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Sikeres volt a tűzoltó tábor
A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság idén is megszervezte a tűzoltó szakmai tábort, amely a nagy érdeklődés miatt, most is két turnusban, kétszer egy héten át zajlik Sáráspusztán.
A táborban szórakozással teli, tartalmas időtöltést kínáltunk a táborozó gyerekeknek, és közben játékos formában megismertettük velük a tűzoltói feladatokat is. Az előre tervezett programok, mint például élményfürdő, alaki foglalkozás, különböző vidám vetélkedők mellett, a gyerekek minden nap részesei lehettek sportversenyeknek, de kismotorfecskendő szerelést, staféta-futást,
puttonyfecskendővel való célba lövést, sugárszerelést is gyakorolhattak.
Az utolsó napon, pénteken délután a gyerekek nyílt szakmai nap keretében bemutatták, hogy mit sikerült megtanulniuk az elmúlt pár napban. Délután 14.00 órától megnyílt a kapu a szülők, nagyszülők, ismerősök és minden kedves érdeklődő előtt, hiszen ekkor egy, a tűzoltósport versenyek mintájára szervezett bemutatót tartottak a gyerekek.
A tábor lakói felsorakoztak, vigyázzállásban fogadták a táborba érkező elöljárót, Sallai Péter tűzoltó dandártábornokot, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóját, majd vidám szövegű, általuk fogalmazott esküt tettek, ami során megígérték, hogy jövőre is eljönnek. A táborzáró programon az igazgató ajándéktárgyat adott át a tábor két vezetőjének, Horváth Adrienn és Hatos Csaba kollégáinknak, akik már több éve kiemelkedő munkát végeztek a gyerekek érdekében a táborban.
Később a kisebbek a tűzoltói munka során használt eszközöket mutatták be szüleiknek, a nagyobbak akadálypályán szaladtak végig. A kúszócső és a nagy meleg sem jelentett akadályt senkinek, a füstsátoron is akadálytalanul haladtak át, sokan még a szüleiket is beinvitálták. A gyerekek csapatokban mutatták be, hogy kell kismotorfecskendőt szerelni, s láthattuk, hogy megtanulták a mentőkötél használatát is.
A tábor lakói vidáman mesélték – még a kamerák előtt is bátran nyilatkozva – hogy milyen élményeket szereztek, kinek a kutyás agility, kinek a motorozás, kinek a tábortűz tetszett a legjobban. Az éjszakai vetélkedő és a jelmezverseny is sokaknak jelent maradandó élményt. A legtöbben már most jelentkeznének a jövő évi táborba is. Senki nem távozott üres kézzel, hiszen a legrendesebb sátor, a legügyesebb dinnyeevő is kapott oklevelet és apró ajándékot, csoportképet, de az egyforma „táboros” fehér póló is emlék marad, amit gyorsan alá is írattak minden társukkal a gyerekek.
A táborlakóktól Báner Attila tűzoltó ezredes a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság igazgatóhelyettese is elköszönt, miközben átadta az okleveleket, örömét fejezte ki, hogy jól érezték magukat a gyereket és hasznosan telt a táborozás. Az ezredes köszönetet mondott mindazoknak, akik bármilyen módon hozzájárultak a tábor sikeres megrendezéséhez.
A tábor utolsó, szakmai napjára a győri tűzoltók is látványos bemutatóval készültek, de egy a városra hirtelen lecsapó vihar ezt megakadályozta, így a tűzoltóknak számtalan kidőlt fa adott munkát a délutánra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi
Nagy sikerrel zárult a Pénz7 a Barossban
Az idei tavasz is rengeteg színes programot hozott a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba a Pénz7 keretében. Az idei évben a felnőtt korosztályt is megszólítottuk a pénzügyi tudatosság területén.
2026. Március 16. 08:06, hétfő | Helyi
Vénaszkennert „lőttek” a vadászok
Március 6-án az Országos Jótékonysági Vadászat látogatóit, mint rendszeres adományozókat köszöntötték a Petz-kórház gyermekosztályán. A vadászok ezúttal sem üres kézzel érkeztek…
2026. Március 16. 07:06, hétfő | Helyi
Tavaszra készítik már a játszótereket
A Győr-Szol Zrt. városüzemeltetési igazgatóságának dolgozói valamennyi játszóteret felkeresik és elvégzik a szükséges beavatkozásokat. A héten már tavaszra készítik elő a gyerekek birodalmát.
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
