Hírek
2018. Szeptember 10. 11:24, hétfő | Helyi
Sikeres volt az EKF Gála - Galéria
Hétvégén rendezték meg az I. Győri Filmnapokat, amely sok érdeklődött vonzott, úgy mint szombati EKF Gála.
Az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címért, szombaton egész nap bemutatkoztak a Széchenyi téren Győr kulturális intézményei.



A délután folyamán a Vaskakas Bábszínház is bemutatkozott előadásával és táncos, dalos műsorok mellett a Győri Nemzeti Színház stúdiósai is bemutatkoztak.
Az esti gálán közösen lépett fel a Győri Nemzeti Színház, Győri Balett és a Győri Filharmonikus Zenekar.
Az esten köszöntőbeszédet mondott Borkai Zsolt Győr Megyei Jogú Város polgármestere, valamint Kiss János Kossuth-díjas, Érdemes Művész, a Győri Balett igazgatója is szólt néhány szívmelengető gondolatot a közönséghez.


A köszöntők sorát Forgács Péter a Győri Nemzeti Színház igazgatója zárta, aki elmondása szerint is "szenvedélyes Beatles rajongó".
A Győri Nemzeti Színház Művészei Beatles- dalokat énekeltek, a Győri Balett táncművészei a Győri Filharmonikusok zenei aláfestésével táncolták el a Bolero előadásukat.

Cselepák Balázs

Forgács Péter

Másik Lehel


Vezényelt: Berkes Kálmán Érdemes Művész, Liszt Ferenc-díjas karmester, a Győri Filharmonikus Zenekar művészeti vezetője és Silló István karmester, a Győri Nemzeti Színház zeneigazgatója

Konferált: Dunai Csenge, a Győri Nemzeti Színház színésznője

Azt, hogy melyik város nyeri az Európa Kulturális Fővárosa cím pályázatát, decemberben hirdetik ki.
Szerkesztette: Csobay Dániel
Képek: Csobay Dániel fotográfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 08:25, szombat | Helyi
Laczkovits-Takács az új frakcióvezető
A győri Fidesz-KDNP frakcióját mától Laczkovits-Takács Tímea vezeti.
2026. Április 25. 08:10, szombat | Helyi
Újra Győrbe várják a jövő mérnökeit
Az Audi Development Camp nevű nemzetközi, angol nyelvű rövid képzési program idén július 20. és 27. között ismét Győrbe várja a jövő mérnökeit a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria szakmai együttműködéseként.
2026. Április 25. 07:08, szombat | Helyi
Már most szólunk: Szúnyogriadó!
Beköszöntött a melegebb idő, mely most különösen kedvez a szúnyogok elszaporodásának. A kertekben, udvarokon már megjelentek az első szúnyogok!
2026. Április 24. 08:24, péntek | Helyi
Zavaros Eszter nem lesz ott a premieren
A Győri Nemzeti Színház új bemutatóra készül most hétvégén: a Marica grófnő című operett akár nagy siker is lehet. Azonban a premieren várhatóan nem lép színpadra Zavaros Eszter, mert egy próbán megsérült a térde.
