Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2016. November 02. 07:39, szerda | Belföld
Forrás: mti

Sok baleset történt a hosszú hétvégén - nyolcan meghaltak

Sok baleset történt a hosszú hétvégén - nyolcan meghaltak

Az elmúlt öt napban a rendőrök 225 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetnél helyszíneltek, a balesetekben nyolcan vesztették életüket, 59-en súlyosan, 158-an könnyű sérülést szenvedtek

- tette közzé az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a rendőrség honlapján szerda hajnalban.

A közlemény szerint 842 embert fogtak el; közülük 174-et körözés alapján, 557 embert azért, mert bűncselekmény elkövetésekor tetten érték. Ittas vezetés miatt 69 embert állítottak elő.

Október 28. és november 1. között Magyarország területére 804 ember akart illegálisan bejutni a magyar-szerb határon. A rendőrök és a katonák 513 embert akadályoztak meg az illegális belépésben, 301-et feltartóztattak és átkísértek az ideiglenes biztonsági határzáron, az ország belsejében pedig 19 határsértőt fogtak el. Hat ember ellen közokirat-hamisítás, kettővel szemben embercsempészés miatt indult büntetőeljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának