Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2024. Március 21. 07:12, csütörtök | Helyi

Sokan jelölték meg első helyen a Széchenyi István Egyetemet

Sokan jelölték meg első helyen a Széchenyi István Egyetemet

Közel öt és fél ezren jelentkeztek idén első helyen a győri Széchenyi István Egyetemre, majdnem annyian, mint a rekordszámokat hozó tavalyi évben.

Az intézmény ezzel megerősítette helyét a legjobb hazai felsőoktatási intézmények között. Az adatok alapján a fiatalok pozitívan értékelik az egyetem magas színvonalú képzéseit és európai színvonalú infrastruktúráját.

Az Oktatási Hivatal most közzétett adatai szerint 5433-an jelölték meg első helyen a Széchenyi István Egyetem valamely képzését az idei felvételi eljárásban, míg az összes jelentkezés száma – hiszen egy fiatal több szakot is megjelölhetett – megközelíti a 20 ezret. A rendkívül magas számok kis híján elérik a tavalyi rekordokat, ami annak tükrében különösen nagy szó, hogy a középiskolai rendszer változása miatt ebben az évben a technikumokból jóval kevesebben tanulnak tovább. Mindez az adatok alapján az országban a hetedik legnagyobbnak számító intézmény növekvő presztízsét és vonzerejét mutatja.

A legtöbben a járműmérnökire, a gazdálkodási és menedzsmentre, a kereskedelem és marketingre, valamint a gépészmérnökire szeretnének bejutni, de vonzónak bizonyultak többek között a közlekedésmérnöki, a tanító, a gyógypedagógia, a nemzetközi tanulmányok, a turizmus-vendáglátás és a szülészeti-nőgyógyászati szonográfia szakok, valamint a designképzések is. Az új képzések közül különösen sokan választották egészségügyi menedzser, valamint a modern technológiák és kiberbiztonság joga mesterszakokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.

2026. Február 20. 11:51, péntek | Helyi

Változás: tüntetés lesz, de szabadtéri kivetítés a közgyűlésről az időjárás miatt nem lehetséges

Pintér Bence polgármester Facebook-oldalán tájékoztatta a Győrieket.

2026. Február 20. 08:24, péntek | Helyi

Indul a kampány: fém tartóállványokat helyezett ki a Győr-Szol

Győr Megyei Jogú Város területén az országgyűlési választási kampányidőszakra a Győr-Szol Zrt. összesen 90 darab fém tartóállványt helyezett ki, biztosítva a jogszabályoknak megfelelő plakátelhelyezést.

2026. Február 20. 08:04, péntek | Helyi

Bioboltban nyitottak postapontot Nagybajcson

Újra van posta Nagybajcson.