Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2024. Október 19. 09:11, szombat | Helyi

Svéd beállót szerződtetett a Győri Audi ETO KC

Svéd beállót szerződtetett a Győri Audi ETO KC

Svéd beállóval, Anna Lagerquisttel erősíti meg keretét a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO női kézilabdacsapata.

A kisalföldi klub keddi közleménye kiemelte: az új szerzeményre "elsősorban védekezésben számít majd a szakvezetés, de adott esetben természetesen támadásban is szerephez juthat majd".

„Anna kőkemény védekezéséről híres, az is volt a célunk az igazolásával, hogy tovább erősítsük ezt a területet a csapat játékában. Rutinos játékosról van szó, örülök, hogy minket választott. A Nantes nyár végi csődje után nyílt lehetőség a megszerzésére, nekünk pedig pont az ő karakterére volt most szükségünk” – idézte a kommüniké Endrődi Pétert, a Győri ETO Kft. ügyvezetőjét.

„Ugyan jelenleg sérülésből lábadozik épp, de nem is azért érkezik, mert most azonnal szükség lenne rá. A rehabilitációja végső lépéseit Győrben végzi el és a szezon második felében térhet majd vissza a pályára. A szezon hosszú és jelenlétével bővülnek majd a rotációs lehetőségeink is. Egy plusz egy éves kontraktust írtunk alá.”

„Nagyon boldog vagyok, hogy az Audi ETO játékosa lehetek. Nem voltak egyszerű heteim nyár végén, hiszen sérülten tudtam meg a klubom megszűnését, de nem pánikoltam, inkább hagytam időt magamnak, hogy az új lehetőségek megtaláljanak. Ellenfélként jól ismertem a klubot, tudom, hogy a győri csapat az egyik legjobb a világon, itt pedig nagy célokat tűznek ki a keret számára" – fejtette ki Lagerquist, akinek februárban szakadt el a keresztszalag a bal térdében, bevallása szerint a rehabilitáció a tervezettek szerint, jól zajlott eddig.

A harmincéves játékos a svéd válogatott oszlopos tagja. Aktív részese volt nemzeti csapata negyedik helyezésének a tokiói olimpián, illetve a 2023-as világbajnokságon is. Pályafutását a svéd Lugi gárdájában kezdte, majd a dán Nyköbinghez igazolt 2017-ben. 2020-tól két szezonon át a Rosztovot erősítette, onnan igazolt 2022-ben a francia Nantes csapatához. (Forrás: MTI)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.