Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2018. Január 10. 19:20, szerda | Helyi

Szabó Béla győri fotóművész Rómer Flóris nyomában járt

Szabó Béla győri fotóművész Rómer Flóris nyomában járt

A Bakony - Rómer Flóris nyomában fényképezőgéppel címmel Szabó Béla fotóművész tartott vetítéses előadást a Kisfaludy Károly Könyvtárban, szerdán.

A bencés szerzetes, Rómer Flóris annak idején átbarangolta a Bakonyt, és elkészítette első tudományos leírását A Bakony – Természetrajzi és régészeti vázlatok címmel, amely Győrben jelent meg.

A könyv nyomán Szabó Béla fotóművész végigjárta azt az utat, amit egykoron,1859-ben a tudós szerzetes.

Ő a XXI. századi ember szemével nézte, mit látni most, mi maradt, mi tűnt el, és mi az, amit Rómer még nem láthatott. Fényképezőgéppel fedezte fel a tájat, járta a Bakony útjait, településeit, ösvényeit.

A négy évig tartó munkából könyv született, a mostani előadáson pedig a felfedező út részleteiről hallhatnak az érdeklődők és láthatnak képeket.

A hallgatóság Rómer Flóris életőből is kapott információkat a fotóművésztől.

Szabó Béla fotóművész következő vetítéses előadása 2018.február 7-én 17 órától lesz, ugyanitt a Kisfaludy Könyvtár 2. emeleti rendezvénytermébe, amikor Dél-Csehországba kalauzolja képeivel a közönségét.

Fotók: Csobay Dániel fotográfus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi

Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban

A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.