Hírek
2018. Július 28. 16:02, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok
Szakítottak vele, ezért késsel támadt volt szerelme testvérére
Az encsi ügyészség felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette, súlyos testi sértés bűntette és személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétsége miatt vádat emelt egy 36 éves férfi ellen.
A vádlott tavaly decemberben a Gönc településen megrendezett vásárban italozott, közben összetalálkozott a sértett nővel, akinek testvérével több éven keresztül szerelmi viszonya volt, de pár hónapja az megszakadt.
A vádlott megfenyegette a nőt azzal, hogy megöli őt és a családját is, ehhez fegyvere is van, amit már ki is próbált. A fenyegetések mellett viszont győzködte, hogy beszéljen testvérével az érzelmi kapcsolat helyreállításáról. A sértett nő ezt elhárította, és elment a vásárból, azonban ugyanezen a napon, amikor egy sportlétesítmény előterében gyermekével tartózkodott, a még mindig ittas állapotban lévő vádlott meglátva őt, berontott az épületbe, megmarkolta a sértett haját, és egy késsel támadt rá. A nő védekezett, így a vádlott szúrása a bal kezén sebesítette meg, 2 hét gyógytartamú sérülést okozva. A vádlott ezután is támadott, fenyegette a sértettet és követelte tőle, hogy hívja fel a testvérét, aki félelmében ennek eleget tett.
A sértett nő májusban is találkozott Gönc településen a vádlottal, aki ismét megfenyegette, hogy őt és családját megöli. A nő ijedtségében az utcáról beszaladt egy közeli üzletbe.
Az ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
