Hírek
2022. Január 20. 08:02, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Százmilliós áram- és gázlopás miatt ítéltek el egy pécsi férfit
Különösen nagy értékre elkövetett lopás miatt két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Járásbíróság kedden egy férfit,
aki a mérőórákkal éveken át trükközve mintegy 130 millió forinttal károsította meg az áram- és gázszolgáltatót - írta szerdai, az MTI-hez eljutatott közleményében a Pécsi Törvényszék.
A férfi fogyasztóként és egy általa képviselt pécsi teniszklubot üzemeltető gazdasági társaságon keresztül 67 millió forintos kárt okozott az áramszolgáltatónak 2003 és 2016 között a mérőórák számadatainak megváltoztatásával. A vádlott a teniszklub fogyasztási helyén három gázórát mérésre alkalmatlanná tett, így 2005 és 2014 között csaknem 63 millió forinttal károsította meg a gázszolgáltatót - közölték.
A Pécsi Járásbíróság a férfit kétrendbeli, különösen nagy értékre elkövetett lopás és - mivel megrongálta, meghamisította az ólom hitelesítő zárópecséteket - háromrendbeli bélyeghamisítás miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönre és négymillió forint pénzbüntetésre ítélte. Az energiaszolgáltatók által előterjesztett polgári jogi igény érvényesítését a bíróság egyéb törvényes útra utasította.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek
Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében
Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton
2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek
Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben
A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek
Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.
2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek
Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.
