Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2013. Július 08. 12:43, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Személyvonat és autó ütközött Écsnél

Személyvonat és autó ütközött Écsnél

Jelentős késéssel közlekednek a vonatok a Győr-Veszprém vonalon, miután Écsnél egy autó személyvonatnak ütközött és a pályát lezárták.

Both Ferenc közölte, a baleset úgy történt, hogy az autós a Győrszabadhegy és Pannonhalma közötti szakaszon egy vasúti átjáróban, egyaránt figyelmen kívül hagyta a fénysorompó tilos jelzését, illetve a leereszkedő félsorompót, utóbit megkerülte, és a személyvonat oldalának hajtott.Hozzátette: a 10 órakor történt balesetben megsérült a személygépkocsi vezetője, valamint további két ember, aki a vonaton utazott, és megrongálódott a mozdony is.

Az érintett vonat 180 perc késéssel, egy másik mozdonnyal tudja csak folytatni az útját. A rendőrségi helyszínelés idejére a pályát lezárták - közölte a sajtóügyeletes.ű

MTI Fotó: Krizsán Csaba

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi

Táncra perdítik az egész várost

Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.

2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi

Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán

Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.

2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi

Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem

Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.