Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2016. Március 18. 18:52, péntek | Helyi
Forrás: MTI, Fotó: Magyar Posta

Szent Márton-év - Emlékbélyeget bocsátott ki a Magyar Posta

Szent Márton-év - Emlékbélyeget bocsátott ki a Magyar Posta

Szent Mártont ábrázoló emlékbélyeget adott ki a Magyar Posta Zrt. az egykori püspök tiszteletére meghirdetett szentév alkalmából, a kibocsátási ünnepséget pénteken tartották a Pannonhalmi Főapátság főkönyvtárában.

Az első pecsételést, amellyel hivatalosan is forgalomba hozták a bélyeget, Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát, Veres András szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke és Kovács Zoltán, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgató-helyettese végezte el.



A bélyegképen a Pannonhalmi Evangelistarium Szent Márton-ábrázolása és egy a középkori kódexből vett szövegrészlet található. Szent Márton a bélyeg bal oldalán látható, jobb kezében a püspöki botot, bal kezében pedig a jelképévé vált libát tartja.
A bélyeg normál méretű, 240 ezer példányban készült és valamennyi postán megtalálható lesz. Névértéke 115 forint.



Kovács Zoltán ünnepi beszédében kiemelte: a bélyeg üzenete a világban mindenütt megállja a helyét, mert azt jelképezi, hogy minden körülmények között lássuk meg egymásban az embert, fogadjuk el egymás gondolatait, mert úgy emberek maradunk.
A vezérigazgató-helyettes az MTI-nek elmondta, hogy a Magyar Posta Zrt. legutóbb 2011-ben bocsátott ki emlékbélyeget Szent Mártonról, ugyanakkor minden évben kiadnak olyan bélyegeket, amelyek valamelyik nagyformátumú, Magyarországhoz szorosan kötődő szentet ábrázolnak.
Az ünnepségen részt vett Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) szombathelyi és Bagó Ferenc (független) pannonhalmi polgármester, valamint Vas és Győr-Moson-Sopron megye kormánymegbízottja, Harangozó Bertalan és Széles Sándor.
Az MKPK Szent Márton születésének 1700. évfordulója alkalmából hirdette meg a Szent Márton-évet, a kormány pedig tavaly márciusban nyilvánította emlékévvé 2016-ot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.