Hírek
2019. Február 26. 11:35, kedd | Belföld
SZÉP-kártyával többet fizetünk szállásért
A SZÉP-kártyával fizető vendégek hamarabb és hosszabb időre foglalnak, éjszakánként többet fizetnek, viszont tipikusan kisebb létszámmal utaznak – derült ki a szallaskeres.hu elemzéséből.
Az elemzés az elmúlt 11 hónap anonimizált foglalási adatai alapján készült.
"SZÉP-kártyás fizetés évek óta töretlen népszerűségnek örvend a belföldi szállást foglalók között. Eddig azonban nem készült olyan elemzés, amely specifikusan az ilyen szállásfoglalások jellemzőit vizsgálja az összes többi foglalással összevetve" – nyilatkozta Leskó Dániel a SzállásKérés.hu Kft. ügyvezetője.
A SZÉP-kártyával fizetett szállásfoglalások aránya egész évben egyenletesen 21% az összes foglalás között. Ugyanakkor, ha a foglalásokat a tervezett érkezés helyett a foglalás rögzítésének napja alapján csoportosítjuk, azt látjuk, hogy az év első 5 hónapjában a SZÉP-kártyás foglalások felülreprezentáltak (az összes foglalás 25-30%-át teszik ki), míg a nyári időszakban alulreprezentáltak (mindössze 15%), majd szeptembertől év végéig hozzák az éves átlagot.
Mind a teljes szállásköltség, mind az egy főre és éjszakára visszaosztott költség magasabb a SZÉP-kártyás foglalások esetében. Egy SZÉP-kártyával fizető vendég átlagosan 6930 Ft-ot fizet egy éjszakáért, míg egy SZÉP-kártyát nem használó vendég csak 6050 Ft-ot, azaz 15%-kal kevesebbet.
Plusz keresletet generál
A leggyakoribak a kétéjszakás foglalások – fizetési formától függetlenül -, ugyanakkor a SZÉP-kártyás foglalások aránya 3–7 éj időtartam esetén felülreprezentált, 6 éj esetén eléri a 27%-ot is. A legtöbb foglalást az érkezéshez képest egy héten belül kerül regisztrálják, de itt a SZÉP-kártya erősen alulreprezentált, mindössze 15%-ot tesz ki, míg például 5 hónapos előrefoglalások esetén már 36%-os az arányuk.
Talán meglepő, de a SZÉP-kártyás foglalások esetében a gyerek nélküli foglalások átlagos vendégszáma 30%-kal alacsonyabb, míg a gyerekkel érkező vendégek esetén a gyerekek létszáma 11%-kal alacsonyabb az egyéb fizetési módokat használó foglalásokhoz viszonyítva.
Ezen eredmények arra is rávilágítanak, hogy a SZÉP-kártya, mint belső keresletet ösztönző eszköz működik, hiszen az ilyen foglalások jól kimutatható részénél nemcsak a fizetési mód megváltozását jelenti, hanem ténylegesen olyan utazásokat, amelyek ezen cafetéria rendszer nélkül nem vagy nem ilyen formában, összegben valósultak volna meg. Pontosan ezek a piacra újonnan bekerülő foglalások azok, amelyek a korábban említett eltéréseket okozzák a SZÉP-kártyás, valamint az egyéb fizetési módot használó foglalások jellemzői között – áll a cég közleményében.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció - AFP/Photononstop
Ezek érdekelhetnek még
2024. December 19. 08:10, csütörtök | Belföld
Bemutatták az első magyar elektromos csuklós buszt
Bemutatta az első magyar gyártású elektromos meghajtású csuklós autóbuszt a Kravtex-Kühne csoport és a Volánbusz Zrt. szerdán Budapesten.
2024. December 19. 08:06, csütörtök | Belföld
Varga Mihály: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban
Elismerés az Európai Bizottságtól: Magyarország a 4. helyre lépett elő az uniós gazdaságfehérítési rangsorban - közölte a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán szerdán.
2024. December 19. 08:04, csütörtök | Belföld
A MOHU megnövelt kapacitással dolgozik a karácsonyi időszakban
A MOHU a karácsonyi időszakban megnövelt kapacitással dolgozik a zökkenőmentes visszaváltás érdekében - közölte a vállalat szerdán az MTI-vel.