Hírek
2018. Szeptember 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Szeptember 27. a Turizmus Világnapja- Budapesten ünnepel a szakma
Pezseg a város: szeptember 27-én, a Turizmus Világnapján az UNWTO teljes vezérkara részt vesz a budapesti szakmai konferencián, a turisztikai szolgáltatók pedig számos egyéb programot kínálnak az érdeklődőknek.
Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) kezdeményezésére a turisztikai ágazat 1980 óta minden évben szeptember 27-én ünnepli a Turizmus Világnapját. Idén az a megtiszteltetés érte hazánkat, hogy 2018-ban a World Tourism Day házigazdája Magyarország, pontosabban Budapest lesz.
Mint ahogyan azt korábban megírtuk, az eseménysorozat szeptember 26-án indul egy fogadással, amit a Hilton Budapest Dominikánus udvarában tartanak, és amin jelen lesz Zurab Pololikashvili, a ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) főtitkára, Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes és Bán Teodóra, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ ügyvezető igazgatója. Szeptember 27-én szakmai konferencián tájékozódhatnak a résztvevők. A programot megtekintheti ITT.
A Turizmus Világnapja alkalmából a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ (BFTK) idén is turisztikai nyílt napot szervez partnereivel együtt szeptember 27-én, amiről ITT írtunk bővebben. A nyílt naphoz 2018-ban szeptember elejéig 33 programmal csatlakoztak a budapesti turisztikai szolgáltatók.
Az idei év újdonsága, hogy a BFTK nemcsak koordinálja a lakossági programokat, hanem saját attrakciót is szervez: a világnapon három alkalommal régi Ikarus kabrió buszból lehet megtekinteni a fővárost, majd a Bálna Budapest különleges épületét fedezhetik fel az érdeklődők idegenvezető segítségével.
A Turizmus Világnapjához kapcsolódóan vidéken is szerveznek programokat: Pécsett például két akadálymentes belvárosi városnéző sétán vehetnek részt az érdeklődők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
