Hírek
2010. Június 13. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Revita TV
Szerkezetkész állapotban van a Szigetet Révfaluval összekötő Jedlik-híd
A beruházó és a kivitelező pénteken hordógurítással ünnepelt. A munkálatok jól haladnak, így várhatóan szeptemberben már átadják a forgalomnak. A Széchenyi Istvá
Ezután, ahogy szokás, nemzeti színű szalagot kötöttek a bokrétára, melyet aztán felhelyeztek az épület tetejére. Az ünneplők ezt követően a Jedlik-híd révfalui hídfőjéhez vonultak, hiszen már át lehet kelni rajta. Mielőtt azonban megtették volna az első lépéseket, Borkai Zsolt polgármester méltatta a beruházás jelentőségét.
A babona szerint, aki először átmegy a hídon, balszerencse éri. Ezt megelőzendő, söröshordót kell átgurítani rajta. A városvezető az építőkkel közösen kezdett hozzá a nemes feladathoz, melyhez később többen is kedvet kaptak. A 141 méter hosszú híd munkálatai a változékony időjárás ellenére is jó ütemben haladnak, az ígért határidőre átadják a győrieknek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 08:27, kedd | Helyi
Besztercei sikerével egy pontra a negyeddöntőtől a Győr
A címvédő Győr 27-22-re nyert Besztercén a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, vasárnap, ezzel csupán egy pontra van szüksége a negyeddöntőbe jutáshoz.
2026. Január 27. 08:09, kedd | Helyi
Alapkőletétel: óvodafejlesztés Bőnyben
A hírt Fekete Dávid, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje jelentette be. Közleményét változtatás nélkül közöljük:
2026. Január 27. 07:09, kedd | Helyi
Nyomoz a rendőrség a polgármester feljelentése után
Pintér Bence közleményben tudatta a friss fejleményeket. Bejelentését változtatás nélkül közöljük.
2026. Január 26. 08:19, hétfő | Helyi
Több mint húsz év után nyertünk az FTC vendégeként
Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójában.
