Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2014. Február 19. 12:02, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Szervezetbe integrálják a győri járműipari életpálya-modell szereplőit

Szervezetbe integrálják a győri járműipari életpálya-modell szereplőit

Formális szervezetbe integrálják a győri járműipari életpálya-modell szereplőit - mondta el az MTI-nek Fekete Dávid alpolgármester (Fidesz-KDNP), a folyamat egyik szervezője.

Kiemelte: az életpálya-modell lényege, hogy az alapfokú oktatástól az egyetemi képzésekig figyelnek arra, hogy kielégítsék a térség járműiparának szakemberigényét, valamint a város által nyújtott egész életen át tartó perspektívát vázoljanak fel az abba belépők számára.

"Furcsa kettősség, hogy napjainkban Győr és környéke nem tudja kielégíteni a járműipar és beszállítói szakember-igényét, holott az e szakmákat kitanulók sokkal biztosabban találnak állást, és jobb bérre is számíthatnak" - jegyezte meg a politikus, aki szerint egyszerre kell kívülről láthatóbbá, belülről pedig hatékonyabbá tenni az évekkel ezelőtt, spontán módon kialakult együttműködést, az önkormányzat szervezése alatt.
Jelezte: a modell működtetésében szerepet vállal több helyi szakiskola, a Széchenyi István Egyetem, az iparkamara megyei szervezete, a munkaügyi központ és számos cég - kiemelten az Audi Hungária Motor Kft. - mellett a győri Mobilis interaktív kiállítótér is; utóbbi feladata, hogy a legfiatalabbak számára is kézzelfogható közelségbe hozza a járműipart és az azzal kapcsolatos szakmákat.
Mint mondta, az év végére szeretnék intézményesíteni az együttműködést; már fel is állt a győri egyetemen az a munkacsoport, amely áttekinti, hogy milyen formában - cégként vagy például egyesületként - működnek hasonló kezdeményezések a világ nagy autóipari központjaiban.
Megemlítette: a partnerek már bemutatkoztak közösen, hiszen folytattak sajtókampányt ismertségük növelése érdekében, tavaly novemberben pedig mindannyian képviseltették magukat a város standján az Automotive Hungary szakkiállításon.

Címkék: életpálya, fidesz, győr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Nagy sikerrel zárult a Pénz7 a Barossban

Az idei tavasz is rengeteg színes programot hozott a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba a Pénz7 keretében. Az idei évben a felnőtt korosztályt is megszólítottuk a pénzügyi tudatosság területén.

2026. Március 16. 08:06, hétfő | Helyi

Vénaszkennert „lőttek” a vadászok

Március 6-án az Országos Jótékonysági Vadászat látogatóit, mint rendszeres adományozókat köszöntötték a Petz-kórház gyermekosztályán. A vadászok ezúttal sem üres kézzel érkeztek…

2026. Március 16. 07:06, hétfő | Helyi

Tavaszra készítik már a játszótereket

A Győr-Szol Zrt. városüzemeltetési igazgatóságának dolgozói valamennyi játszóteret felkeresik és elvégzik a szükséges beavatkozásokat. A héten már tavaszra készítik elő a gyerekek birodalmát.

2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi

10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben

Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.