Hírek
2011. Szeptember 14. 07:30, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat
Őszi ülésszak: kórházigazgatói beszámoló a megyei közgyűlés előtt
A nyári szünet után szeptember 16-án, pénteken délelőtt ül össze ismét a Győr-Moson-Sopron megyei képviselőtestület. A napirendek sorában 19 előterjesztés szerepel.
Beszámoló kerül a képviselők elé a megyei önkormányzat által létrehozott alapítvány és közalapítványok munkájáról. Tájékoztatót hallgatnak meg a közgyűlés tagjai a megyei önkormányzat 2011. évi első féléves gazdálkodásáról, illetve az évközi pótelőirányzatokról és a megyei intézmények saját hatáskörben végrehajtott előirányzat-módosításairól. Napirenden szerepel a RÓMER-Ház Közalapítvány megszüntetése.
Sor kerül a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés Szervezeti és Működési Szabályzatának módosítására. A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház főigazgató-főorvosa az elmúlt egy éves tevékenységéről számol be.
A 19 előterjesztésből a személyi kérdésekről és az önkormányzati vagyont érintő kérdésekről a képviselők zárt ajtók mögött tárgyalnak. Így a Győr-Moson-Sopron Megye Szolgálatáért Díj ifjúsági, szociális, területfejlesztési és gazdasági tagozata díjazottjainak személyéről biztosan zárt ülésen hoznak döntést.
A megyei fenntartású intézmények közül ezúttal a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója számol be az intézmény tevékenységéről, az intézményi érdekvédelem helyzetéről.
(A közgyűlés napirendjei a http://www.gymsmo.hu/ oldalon a Közgyűlés/Közgyűlés anyagai címszó alatt olvashatók.)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 08:23, kedd | Helyi
Handball Planet: több győri játékost is jelöltek az év csapatába
Fodor Csenge és az Európa-bajnoki bronzérmes Győri-Lukács Viktória is jelölt saját posztján az év csapatába a Handball Planet kézilabdás szakportálnál.
2026. Február 24. 08:06, kedd | Helyi
A Vill-Korr történetét mutatta be Gasztonyi László a nyugdíjasegyetem nyitó előadásán
Széchenyi István Egyetem győri campusán megkezdődött a nyugdíjasegyetem idei szemesztere.
2026. Február 24. 07:06, kedd | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
